Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki

i

Autor: Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki

11 listopada. Tak wygląda plan obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie. Co, gdzie i o której?

2022-11-11 1:36

Tegoroczny program jest bardzo bogaty; oprócz oficjalnych uroczyści istnieje możliwość uczestnictwa w koncertach i występach, turniejach sportowych, grze terenowej, a także obejrzenia iluminacji m.in. na budynku Urzędu Miasta i Filharmonii Gorzowskiej.

Prezydent Jacek Wójcicki i wojewoda lubuski Władysław Dajczak zapraszają do udziału w obchodach wojewódzkiego, Narodowego Święta Niepodległości. - Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na 11 listopada. To radosny czas i okazja, by wspólnie cieszyć się naszą wolnością, a doświadczenia ostatnich miesięcy pokazują, że wolność nie jest rzeczą daną raz na zawsze - powiedział prezydent Jacek Wójcicki na wtorkowej konferencji prasowej.

11 listopada w Gorzowie

Oficjalne uroczystości państwowe rozpoczną się o godzinie 14:15 od uroczystego apelu na Starym Rynku w Gorzowie. Wcześniej zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego (godz. 12.00), tu także zostanie odśpiewany hymn państwowy z udziałem chóru z II Liceum Ogólnokształcącego, a o godzinie 13.00 w katedrze rozpocznie się msza św. z oprawą wojskową. Po mszy na Starym Rynku odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń państwowych.

Uczestnicy obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie nie będą głodni

Świętujący na Starym Rynku będą częstowani gorącą herbatą, a także wojskową grochówką i barszczem ukraińskim.

O godzinie 16.00, przez pięć godzin, ściana frontowa Urzędu Miasta przy ulicy Sikorskiego 4 zostanie podświetlona barwami flagi narodowej z napisem „Niepodległa”. Do zaśpiewania patriotycznych piosenek będą zachęcać zespoły Mali Gorzowiacy i Gorzowska Orkiestra Dęta.

Filharmonia Gorzowska zaprasza o godzinie 19.00 na Koncert Niepodległościowy. Już wcześniej, go o godzinie 17.00, budynek filharmonii zostanie podświetlony w barwach narodowych.

Oficjalny plakat z okazji wojewódzkich obchodów Święta Niepodległości w Gorzowie

Grafika z obchodami 11 listopada w Gorzowie

i

Autor: Materiał: Lubuski Urząd Wojewódzki
Sonda
Czy obchodzisz Święto Niepodległości?