IMPREZY

Rekord Polski należy do Gorzowa! Mieszkańcy utworzyli najdłuższy łańcuch z kolorowych nosorożców

2023-09-25 11:16

Z okazji przypadającego na miniony weekend Światowego Dnia Nosorożców w Gorzowie utworzono długi papierowy łańcuch w całości złożony z kolorowych, powycinanych nosorożców. Tym samym udało się pobić Rekord Polski co potwierdziła obecna na miejscu sędzina z Biura Rekordów. Jak długi był łańcuch?

22. września na całym świecie obchodzony był Dzień Nosorożca. Jak co roku do świętowania przyłączył się także Gorzów, który może się poszczycić swoim włąsnym nosorożcem! Przypomnijmy: w 2016 roku, w trakcie przebudowy trasy S3, natrafiono tu na szkielet zwierzęcia pochodzący sprzed 123 tysięcy lat! Od tamtej pory nosorożec stanowi jeden z symboli miasta co jest podkreślane przy wielu okazjach.

Dlatego w trakcie Światowego Dnia Nosorożca w Gorzowie nie mogło zabraknąć wyjątkowych atrakcji.

Gorzów pobił Rekord Polski! Powstał tu najdłuższy łańcuch z nosorożców

Mimo, że Światowy Dzień Nosorożca przypadał w tym roku na piątek to gorzowskie świętowanie odbyło się w sobotę (23.09) tak, aby każdy mógł sobie zagospodarować wolny, weekendowy czas.

Niewątpliwie głównym punktem było pobicie Rekordu Polski na najdłuższy papierowy łańcuch z kolorowych nosorożców. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców miał on aż... 128 metrów! To zapewniło miastu pobicie rekordu co potwierdziła obecna na miejscu sędzia z Biura Rekordów.

Atrakcji było jednak więcej, wśród nich bal u Stefanii, czyli wyjątkowe przyjęcie z balonami i tortem, a także dyskoteka i foto budka.

Sonda
Słyszałeś o gorzowskim nosorożcu?
W Bydgoszczy padł rekord Polski w grze na instrumentach z recyklingu!