Prędkość policja

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Recydywista pędził przez miasto w Lubuskiem! Mandat będzie go sporo kosztował

2023-09-25 14:23

Wyjątkowo wysoką karę otrzymał 30-letni kierowca, który w obszarze zabudowanym, czyli tam gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością aż... 134 km/h! Co więcej, okazało się, że działał on w warunkach recydywy.

Wszystko działo się w niedzielę (24.09) w miejscowości Przytoczna (powiat międzyrzecki). To właśnie tam policjanci prowadzący kontrole drogowe zauważyli osobówkę, która poruszała się z dużą prędkością, znacznie przekraczającą tę, która jest dozwolona. Samochód natychmiast został więc zatrzymany.

Kierowca przekroczył prędkość prawie trzykrotnie! Teraz słono zapłaci

Jak się okazało za kierownicą auta siedział 30-letni mężczyzna. W rejonie, w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał on z prędkością 134 km/h.

Poruszanie się z taką prędkością w miejscowości stanowi duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg i jest surowo zabronione" - informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Przekroczenie prędkości to jedno, ale okazało się także, że mężczyzna to recydywista, karany wcześniej za podobne przewinienia. Dlatego też funkcjonariusze podjęli decyzja o nałożeniu na niego mandatu w wysokości 5 tysięcy złotych i przyznaniu mu aż 15 punktów karnych. Dodatkowo, 30-latek na trzy miesiące stracił rpawo jazdy.

Zobacz też: Ćwiczenia lubuskich kontrterrorystów! Tak przygotowują się do akcji

Sonda
Czy stosujesz się do ograniczeń prędkości?
Młody kierowca bmw przesadził z prędkością. Po zatrzymaniu zaskoczył policjantów!