Gorzów: Stadion lekkoatletyczny

i

Autor: Robert Jarzębowski

Radny Wilczewski: Gorzowa nie stać na dwa stadiony piłkarskie

2022-01-10 12:22

Zdaniem radnego Piotra Wilczewskiego, Warta Gorzów powinna dalej rozgrywać swoje mecze razem ze Stilonem na obiekcie przy Olimpijskiej.

Warciarze jeszcze przed rozpoczęciem prac nad stadionem lekkoatletycznym dostali od miasta deklarację, że będą mogli korzystać z tamtejszego boiska. Ostatnio jednak magistrat wydał oświadczenie, zgodnie z którym na razie takiej możliwości nie będzie. Według rajcy klubu Koalicji Obywatelskiej, mogłoby to doprowadzić do nieporozumień:

Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja

Jeżeli wpuścimy tam piłkarzy, to możemy doprowadzić do sytuacji, że piłka gdzieś wyleci, ktoś wbiegnie w korkach, coś będzie poniszczone. Pamiętajmy też, że będą tam rzuty młotem, oszczepem, mogą pojawiać się doły. Piłkarz w trakcie biegu może skręcić sobie kostkę.

Przypomnijmy, do budżetu Gorzowa na 2022 rok została w ostatniej chwili dołożona kwota 200 tysięcy złotych na projekt przebudowy obiektu piłkarskiego przy Olimpijskiej. Teraz potrzebne są jednak środki na samą modernizację. Według nieoficjalnych informacji radnego Wilczewskiego, prezydent dostał w tej sprawie deklarację pomocy od prezesa PZPZN - Cezarego Kuleszy.

QUIZ. Smakowite pary - połącz w pary przyprawy i potrawy i zgarnij komplet punktów

Pytanie 1 z 25
Ze świeżych liści bazylii przygotujesz: