Disney

i

Autor: Miweebo / www.pxhere.com

QUIZ

QUIZ: Najpiękniejsze piosenki z kultowych bajek Disney'a. Czy wiesz kto je śpiewał?

2024-04-27 15:27

Kto z nas nie oglądał przynajmniej jednej z setek pięknych bajek Walta Disneya? Produkcje od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a swoim ponadczasowym charakterem przyciągają przed ekrany zarówno małych jak i dużych. Jednak nie tylko same bajki pozostają na długo w pamięci, ale też niezwykłe piosenki stworzone specjalnie z myślą o nich! Jeśli jesteś fanem disney'owskich utworów rozwiąż nasz quiz i sprawdź czy wiesz, kto je wykonuje w polskiej wersji językowej.

Najpiękniejsze bajki Disney'a

Bajki od zarania dziejów towarzyszyły ludziom, i to nie tylko tym najmłodszym! Dzięki nim możemy chociaż na chwilę przenieść się w zupełnie inny, magiczny świat! Niekwestionowanym liderem w tworzeniu pięknych bajek jest wytwórnia The Walt Disney Company, która działa od 1923 roku.

To właśnie Disney stworzył takie kultowe postacie jak na przykład Myszka Miki czy Kaczor Donald. Na koncie Disneya znajdują się takie klasyki jak chociażby "Król Lew", "Pokahontaz" czy nowe produkcje jak "Kraina Lodu" i "Zwierzogród" . I tak naprawdę trudno jest wybrać jedną, która byłaby najpiękniejsza!

Disney w polskiej wersji językowej

Praktycznie wszystkie bajki Disney'a w Polsce dostępne są z dubbingiem. Nic dziwnego, bo to kto podkłada głos danej postaci nadaje jej wyjątkowego charakteru. Podobnie jest z piosenkami, które są specjalnie tworzone i dedykowane danej bajce. One również, w polskiej wersji językowej, wykonywane są przez polskich wokalistów. Czy znasz je wszystkie? Sprawdź się w quizie!

Czy wiesz kto śpiewał piosenki w polskiej wersji językowej do kultowych bajek Disneya? Sprawdź ile punktów zdobędziesz!

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz