Książki dla dzieci

i

Autor: M.Pa

QUIZ

Brzechwa, Tuwim dla najmłodszych. Znane i lubiane wiersze dla dzieci. Jak dobrze je pamiętasz? QUIZ

2024-04-27 15:20

Brzechwa czy Tuwim to nazwiska wszystkim dobrze znane. To właśnie oni po dziś dzień ubarwiają dzieciństwo niezwykłymi i pouczającymi bajkami. Kto z nas nie kojarzy takich klasyków jak "Wlazł kotek na płotek" czy "Entliczek pentliczek"? Nie da się ukryć, że wierszyki dla dzieci, które czytały nam nasze mamy i babcie, mają ponadczasowy charakter! A Ty, jak dobrze pamiętasz je wszystkie? Sprawdź się w naszym quizie!

Wiersze i bajki są dla najmłodszych niezwykle ważnym elementem edukacji i wychowania. To właśnie one rozwijają wyobraźnię i w prosty sposób tłumaczą otaczający nas świat, a ich rytmika sprawia, że szybko wpadają dzieciom do głowy, dzięki czemu maluchy ćwiczą i rozwijają swoją pamięć. No i nie zapominajmy o najważniejszym: wspólne czytanie to prawdziwa frajda, zarówno dla małych jak i dużych! Brzechwa i Tuwim od zawsze przenosili nas w zupełnie inny, magiczny świat!

Jeśli też jesteś fanem wierszyków lub masz sentyment do tych, które czytano ci w dzieciństwie - sprawdź w naszym prostym quizie jak dobrze je pamiętasz!

Najsłynniejsze polskie wiersze dla dzieci. Czy je pamiętasz?

Znane i lubiane wiersze dla dzieci. Jak dobrze je pamiętasz? Quiz

Pytanie 1 z 10
Ile rogów miała chusteczka haftowana?
Chusteczka haftowana
Policjanci czytają bajki dzieciom