Przymrozki wiosną

i

Autor: Canva Pro / Ihar Leichonak

POGODA

Przymrozki w Gorzowie! IMGW ostrzega. Jak będzie pogoda na najbliższe dni?

2024-03-19 8:47

Wciąż obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie dotyczy prognozowanych rpzymrozków, które mogą występować na terenie całej Polski, w tym również w Gorzowie, aż do czwartkowego poranka (20.03). Później, nagle zrobi się... dużo cieplej!

Trzeba przyznać, że w ostatnich czasach pogoda daje nam się mocno we znaki. Jednego dnia na niebie nie brakuje słońca, a temperatury dobijają do kilkunastu stopni, by kolejnego spaść do zera i przywitać nas opadami deszczu. A jak to będzie w najbliższych dniach? Jak rozpocznie się nadchodząca wiosna?

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny 2024

Pora pożegnać się już z zimą i oficjalnie przywitać wiosnę, która już od jakiegoś czasu nieuchronnie się do nas zbliża. Już w środę, dokładnie 20 marca, wypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Jedna z najpiękniejszych por roku, w której to natura budzi się do życia, będzie trwać aż do 30 czerwca.

Wszystko wskazuje też na to, że wiosna przywita nas w prawdziwie... wiosenny stylu! Z dnia na dzień ma być bowiem coraz cieplej.

Pogoda w Gorzowie 19-24.03.2024

Jeszcze do środowego poranka obowiązywać będzie ostrzeżenie IMGW przed przymrozkami. Alert pierwszego stopnia wydany został prawie dla całego kraju (z wyjątkiem rejonów na północnym wschodzie).

Możliwe jednak, że owe przymrozki skończą się w Gorzowie dużo wcześniej, bo już na wtorek (19.03) synoptycy zapowiadają maksymalne temperatury w granicach nawet... 8 stopni. Im bliżej nocy tym chłodniej, słupek rtęci spadnie nawet do zera, ale z dnia na dzień ma być dużo cieplej.

Na środę prognozowane są temperatury rzędu nawet 13 stopni, a pod koniec tygodnia termometry mogą ich wskazać w granicach 10. Niestety, piątek, sobota i niedziela mogą nam upłynąć pod znakiem opadów deszczu. Nieco więcej słońca dopiero od przyszłego tygodnia.

Wysoki stan wody w Warcie w Gorzowie

Z uwagi na ostatnie zawirowania pogodowe w Gorzowie znacząco podniósł się poziom wody w Warcie. Na szczęście od połowy marca sytuacja nieco się uspokaja i woda opada, ale zdjęcia zrobione w momencie, gdy jej poziom był najwyższy robią wrażenie!

Sonda
Czy czekasz na wiosnę 2024 i ciepłe dni?
#MuratorOgroduje: Jakie rośliny przycinamy wczesną wiosną?