Gorzów: hala produkcyjna

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl

Przy Łukasińskiego będą mogli inwestować mali i średni przedsiębiorcy

2023-03-16 16:29

Tam miasto wyznaczyło nowe tereny inwestycyjne, bo te przy ulicach Dobrej i Miłej właściwie się skończyły. Nowa lokalizacja ma być gotowa w połowie przyszłego roku.

Przy Łukasińskiego powstanie nowa strefa gospodarcza. Takie plany ma gorzowski magistrat, ponieważ tereny przy Dobrej i Miłej się kończą. W kwietniu na sprzedaż wystawione zostaną ostatnie dwie działki. Dlatego przygotowywane są nowe tereny pod małe i średnie firmy. Przy Łukasińskiego planuje się wyznaczyć 17 działek o powierzchni od pół do dwóch hektarów. Ich atutem ma być dobre skomunikowanie.

Robiony tam jest wylot na Gdańsk, poza tym będzie obwodnica północna, więc będzie tam dobre połączenie na główne trasy. To są nasze argumenty, żeby tego inwestora przyciągać, żeby wiedzieli, że ten kierunek jest ważny, czyli miasto Gorzów i zachód Polski - mówi Jacek Gumowski, dyrektor wydziału obsługi inwestora i biznesu.

Miasto musi zmienić jeszcze plan zagospodarowania dla tego obszaru. Nowa strefa powinna ruszyć w połowie 2024 roku, albo zaraz po wakacjach.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy znasz stolice wszystkich województw w Polsce?

Pytanie 1 z 16
Bydgoszcz to stolica... ?