ZWIERZĘTA

Przeżyły horror, teraz szukają nowych domów. Głodzone psy z Lemierzyc zmieniły się nie do poznania!

2023-06-26 13:08

Dwa psy odebrane interwencyjnie przez inspektorów OTOZ Animals Gorzów szukają obecnie nowych kochających domów. Jeszcze miesiąc temu wyglądały jak chodzące szkielety, teraz nie przestają się cieszyć! Kto je pokocha?

Psy zagłodzone prawie na śmierć. Uratowano je w ostatniej chwili!

To były sceny jak z dramatycznego filmu. Inspektorzy gorzowskiego OTOZ Animals otrzymali informację, że na jednej z posesji w Lemierzycach znajdują się dwa psy w wyjątkowo kiepskim stanie. Na zdjęciu, które trafiło do wolontariuszy widać było wyjątkowo wychudzone zwierzę, stojące w wokół gruzu, z łańcuchem na szyi, bez dostępu do bieżącej wody.

Inspektorzy natychmiast odebrali psy właścicielom i przekazali je pod opiekę weterynarzy. Skrajne wychudzenie to nie wszystko z czym musiały się mierzyć zwierzęta, bo stwierdzono u nich również choroby wynikające z zaniedbania. Na początku trudno było nawet określić wiek zwierząt.

Łajka i Bruno są gotowe, by znaleźć nowy dom

To co przytrafiło się zwierzętom jest już przeszłością! Dzięki interwencji OTOZ Animals zwierzęta w porę udało się uratować, dzięki czemu zyskały szansę na nowe, lepsze życie! Zresztą, nie trzeba wiele mówić, wystarczy spojrzeć na zdjęcia! Po psach widać radość i wdzięczność, która może być jeszcze większa! Czworonogi w tej chwili szukają bowiem nowych, kochających domów. Oba gotowe są już do adopcji.

Wierzymy, ze uda się znaleźć im dom w parze. Są ze sobą bardzo zżyte i szukają się nawzajem, gdy się rozdzielają" informują inspektorzy OTOZ Animals Inspektorat Gorzów.

Brudno (Rudy) ma około 4 lat i waży około 15kg. Jak informują wolontariusze, którzy zdążyli już poznać zachowanie psów: akceptuje dzieci i inne psy. Ma łagodne usposobienie. Uwielbia spacery i zabawę.

Z kolei Łajka, pies w typie Husky ma 7 lat i waży około 17 kg. Podobnie jak jej kolega również jest bardzo łagodna i akceptuje dzieci oraz inne psy. Jak na huskiego przystało to wulkan energii, który wciąż biega szaleje. Razem z Bruno tworzą idealny duet.

Przed adopcją psy przejdą zabiegi sterylizacji i kastracji. Jeśli jesteś zainteresowany przygarnięciem zwierząt lub masz więcej pytań dzwoń pod numer: 798 950 430.

Sonda
Czy adoptowałeś/aś kiedyś zwierzę?
Parada Psów Adoptowanych 2022 w Bydgoszczy