Zdjęcia z meczu Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów. Tak wyglądały 103. derby lubuskie w naszym obiektywie

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

żużel

Przed zawodnikiem Stali Gorzów debiut na PGE Narodowym w Warszawie

2024-05-10 13:16

Dla Szymona Woźniaka to debiutancki sezon w cyklu Grand Prix. W pierwszej rundzie w Gorican, Polak zdobył sześć punktów. Teraz przed zawodnikiem ebut.pl Stali Gorzów zdecydowanie bardziej prestiżowy turniej, bo runda w Warszawie na PGE Narodowym. Co powiedział przed tymi zawodami?

Szymon Woźniak może być zadowolony z początku tegorocznego sezonu. W PGE Ekstralidze utrzymuje w miarę wysoki poziom z zeszłego sezonu, natomiast w cyklu Grand Prix też nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia.

Choć pierwszą rundę w Chorwacji zakończył na fazie zasadniczej, to z pewnością zawodnik może być z siebie zadowolony. Przed nim i całą resztą stawki zawody w Warszawie, które rozgrzewają całą, żużlową Polskę.

Patrząc na ostatni występ Szymona Woźniaka w PGE Ekstralidze, można zakładać, że do Warszawy pojedzie w pełni formy. W Zielonej Górze podczas 103. derbów lubuskich z NovyHotel Falubazem był jednym z liderów Stali, która pokonała gospodarzy 49:41. Czy to dobry prognostyk przed sobotnimi zawodami?

- W żużlu nie ma prognostyków – odpowiedział krótko Woźniak. - Ja już się dawno nauczyłem i każdy dzień jest inny. Tym bardziej w Grand Prix. Wiadomo, że dobre wyniki cieszą, napędzają do działania i dodają pewności siebie i poczucia wartości. Nie chcę doszukiwać się i nadinterpretować jakąś analogię, której nie ma. Wiadomo, że dobrze jest zdobywać dużo punktów zwłaszcza przed rundami Grand Prix – skomentował zawodnik ebut.pl Stali Gorzów.

Grand Prix Żużlowe w Vojens
Sonda
Byłeś/aś na Grand Prix w Gorzowie?