Szczepionki

i

Autor: Myriams-Fotos / www.pixabay.com

Przed rekrutacją do gorzowskich żłobków lepiej zaszczepić dzieci

2020-02-28 13:45

Wszystko dlatego, że zmieniają się kryteria naboru do publicznych placówek. Radni, w ślad za rodzicami i opiekunami dzieci, opowiedzieli się za tym, by szczepione maluchy otrzymały dodatkowe punkty podczas rekrutacji.

Na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę (26.02) radni oficjalnie przyjęli uchwałę na mocy której szczepione dzieci będą miały większa szansę na przyjęcie do miejskich żłobków. Wszystko dlatego, że podczas naboru otrzymają dodatkowe 40 punktów.

Z inicjatywą takich zmian wystąpili wcześniej urzędnicy, którzy przeprowadzili w gorzowskich żłobkach specjalną ankietę. Rodzice i opiekunowie maluchów mieli określić czy taka zmiana jest dobra czy też nie. Za opowiedziało się aż 96% pytanych. Stąd wprowadzone zmiany, które być może zaczną obowiązywać już od najbliższego naboru, czyli od kwietnia. Najpierw jednak nowa uchwała trafi do wojewody, który sprawdzi jej zgodność z prawem.

Przypomnijmy: podczas rekrutacji dodatkowe punkty otrzymają także mali gorzowianie, których rodzice posiadają Kartę Mieszkańca. Większe szanse na przyjęcie mają także maluchy pochodzące z wielodzietnych rodzin.