Gorzów sp 15

i

Autor: AK SP 15 najlepsza w Gorzowie.

SP 15 z najlepszymi wynikami w Gorzowie! Jaka jest recepta na sukces?

2020-02-27 17:26

Szkoła podstawowa numer 15 uzyskała najlepszy w Gorzowie w rankingu przygotowanym przez portal WaszaEdukacja. Portal analizował jak uczniowie 8 klas napisali egzaminy końcowe. Popularna piętnastka dostała 71 na 100 punktów.

Recepta na sukces to urozmaicone zajęcia, praca w małych grupach i zajęcia dodatkowe. Nauczyciele - jak usłyszeliśmy w szkole - starają się tak prowadzić zajęcia by pobudzać uczniów do myślenia.  

- Realizujemy program w taki sposób aby uczniowie się nie nudzili i sami zadawali pytania. Ważna jest też praca w małych grupach - opowiada Maria Traczyk dyrektor piętnastki

Nie bez znaczenia są też projekty, w których uczestniczą uczniowie piętnastki np.Erasmus +. Dzięki niemu mają możliwość komunikowania się po angielsku z kolegami z takich krajów jak USA, Australia, czy Indonezja.

- W naszej szkole nie ma czasu na nudę - opowiada Dominik Zarzycki, uczeń 15.

Przygotowując ranking portal WaszaEdukacja.pl. przeanalizował wyniki trzech egzaminów ósmoklasistów: humanistyczny, językowy i z przedmiotów ścisłych. Według portalu na drugim miejscu w Gorzowie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 21, a na miejscu trzecim: SP 12.