Straż

i

Autor: hak, Radio Eska zdjęcie ilustracyjne

Straż pożarna

Promesy na dofinansowanie do zakupu wozów i sprzętu dla OSP

2023-03-25 12:25

W Lemierzycach w gminie Słońsk prezesi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego otrzymali 20 promes na zakup wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu. W uroczystościach wziął udział m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewoda lubuski.

20 promes dla jednostek OSP

20 promes na zakup wozów strażackich i specjalistycznego sprzętu odebrali w sobotę w Lemierzycach prezesi jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz europosłowie PiS Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński.

Większość promes opiewa na kwotę 950 tys. złotych. Jak przekazał wiceminister, w tym roku w całej Polsce do strażaków ochotników trafi 675 nowych wozów strażackich - ciężkich, średnich i lekkich.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu z kilku źródeł do ochotników trafią samochody ratowniczo- gaśnicze wykorzystywane w pierwszych działaniach ratowniczych. Niejednokrotnie jeszcze w wielu remizach OSP nowy sprzęt zastąpi 30, 40-letnie pojazdy.

Gdzie trafią promesy w lubuskim?

W województwie lubuskim nowe wozy zasilą w tym roku jednostki OSP w: Lemierzycach, Sławie, Ulimu, Kaławie, Strzegowie, Brójcach, Czarnowie, Konotopie, Iłowej, Cybince, Mozowie, Silnej, Starym Kisielinie, Goraju, Ściechowie, Dąbrówce Wlkp., Rzepinie, Starym Kurowie, Krasowcu i w Borowym.

W regionie jest 10 tysięcy strażaków ochotników skupionych w 348 jednostek OSP, z których 152 są wpisane do Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

XI Festiwał Food Trucków w Gorzowie