fit obiady

i

Autor: Shutterstock

Program „Trzymaj formę” wchodzi do lubuskich szkół. Młodzież dowie się jak żyć zdrowo i aktywnie

2023-01-18 11:49

Program kierowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Młodzi ludzie dowiedzą się co jeść, żeby było zdrowo, a także ile ruchu potrzebują dla dobrego samopoczucia. Wszystko po to, żeby walczyć z otyłością, która jest narastającym problemem.

Co jeść, czego unikać, jak żyć aktywnie? Dowiedzą się tego uczestnicy programu "Trzymaj formę". Adresowany jest on do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Młodzi Polacy cierpią na otyłość. Problem dotyczy co piątej osoby. Program ma ich zachęcić do większej aktywności fizycznej. Dowiedzą się też, co powinno się znaleźć w ich pudełku śniadaniowym, żeby było smacznie i zdrowo. Młodzież nauczy się czytać etykiety, żeby wybierać produkty zdrowsze. Pomoże w tym strona www.

Został także stworzony kalkulator żywności, to jest balans odżywiania i ruchu. Uczeń na stornie internetowej może obliczyć swoje BMI. Może zobaczyć co je i jaka jest kaloryczność spożywanych produktów i obliczyć swój wydatek energetyczny, jak aktywność fizyczna jest optymalna - mówi Iwona Kulińska, z sanepidu.

Pod koniec stycznia powstanie też aplikacja na telefon. Program "Trzymaj formę" skierowany jest również do rodziców, bo to od nich w dużej mierze zależy co jedzą ich dzieci. Szkoły mogą dołączać do niego cały czas.

QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Jak dobrze znasz zdobywców Złotych Malin?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Autorką książki "365 dni", na podstawie której powstał zdobywca Złotej Maliny 2021 za najgorszy scenariusz jest:
QUIZ. Największe kinowe klapy ostatnich lat. Znasz zdobywców Złotych Malin?