Likier owocowy

i

Autor: Canva Pro

BIZNES

Producent popularnej marki alkoholu ogłasza upadłość. Po 75 latach niemiecka destylarnia przestanie działać?

2024-01-04 10:17

Niemiecki producent Altenburger Destillerie GmbH, znany przede wszystkim z produkcji napojów alkoholowych, w tym kultowego schnapss'a, zmuszony był ogłosić upadłość. Jak podają niemieckie media: działalność firmy póki co ma być jednak kontynuowana.

Jeden z największych producentów napojów spirytusowych w Europie jest niewypłacalny

Altenburger Destillerie to niemiecka firma założona w 1948 roku w miejscowości Altenburg. Zajmuje się produkcją szerokiej gamy napojów alkoholowych: od likierów owocowych i śmietankowych, po ziołowego sznapsa - łącznie w ofercie ma ponad 120 produktów.

Rocznie destylarnia produkuje około 30 milionów butelek alkoholi, które eksportuje do ponad 20 krajów. To sytuuje ją wśród największych producentów alkoholi nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie.

Mimo tak imponujących wyników sprzedaży, pod koniec grudnia 2023 Altenburger Destillerie GmbH złożył wniosek o niewypłacalność. 20. grudnia 2023 roku sąd rejonowy w Gera zarządził wobec firmy wstępne postępowanie upadłościowe.

Niemiecki producent alkoholi ogłasza bankructwo. Dlaczego?

Powodem złożenia wniosku o niewypłacalność ma być coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza, utrzymująca się inflacja oraz drastycznie rosnące koszty energii. Przyczyną miałyby też być m.in. zaległe podatki oraz błędy dotyczące oceny sytuacji. Co dalej?

Jak zapewnia zarząd spółki: na razie destylarnia działać będzie normalnie, tak jak do tej pory. W tej chwili opracowywana jest nowa strategia, która miałaby poprawić i ustabilizować sytuację w firmie.

Najbiedniejsze miasta wojewódzkie w Polsce

Sonda
Jak często pijesz alkohol?
Gwiazdy Dewajtis zajadały się homarami na planie! Był także alkohol