ŻUŻEL

Prezes Stali Gorzów odsłonił kulisy transferu jakuba Miśkowiaka. Klub chciał go od dawna!

2023-11-06 15:08

Jakub Miśkowiak oficjalnie został zaprezentowany jako nowy zawodnik ebut.pl Stali Gorzów. O tym transferze mówiło się od wielu miesięcy, a redakcja Eska Gorzów jako pierwsza o tym poinformowała. Jak wyglądały rozmowy z samym zawodnikiem? O tym opowiedział prezes klubu, Waldemar Sadowski.

22-latek podpisał z gorzowską Stalą roczną umowę, ale jak obie strony powtarzają, wszystko można w każdej chwili przedłużyć. Miśkowiak do Gorzowa pasuje idealnie. Statystyki nie kłamią. Od 2019 roku jego średnia na naszym torze wynosi 2 punkty na bieg. To bardzo dobry wynik.

Przypomnijmy, że Miśkowiak wskakuje do składu w miejsce Wiktora Jasińskiego, który nie spełnił wymaganych oczekiwań i następny sezon spędzi w pierwszej lidze.

Bartosz Zmarzlik szczerze o najtrudniejszym momencie w drodze po czwarte mistrzostwo świata

Wszyscy, którzy się interesują się żużlem wielokrotnie wskazywali nam słabe punkty, o których my również wiedzieliśmy. Była to pozycja U24 i młodzieżowe i taki był nasz kierunek poszukiwań już w zeszłym roku. Wtedy się nie udało. Chodziliśmy, polowaliśmy na lwa, a już teraz mamy miśka na razie na rok, ale jesteśmy bardzo z tego zadowoleni. Wierzymy, że będzie to wzmocniona pozycja U24 – powiedział Waldemar Sadowski podczas prezentacji Miśkowiaka w minioną sobotę w Galerii Askana.

Kuba na torze wielokrotnie pokazał, że jest zawodnikiem odważnym i to ma bardzo duże znaczenie. Myśli na torze, jest szybki. U Kuby kolosalne znaczenie odgrywa również to, jak ma zbudowany team. W klubach ekstraligowych, poza zawodnikiem, trzeba również zwracać uwagę, jak ci zawodnicy mają zbudowane teamy, kto tam pracuje i ten team u Kuby jest naprawdę bardzo dobrze przygotowany. My chcemy mieć zawodnika z solidnym zapleczem – podkreślił sternik gorzowskiego klubu.

Jak się okazuje, Stal zabiegała o Miśkowiaka od dłuższego czasu. Dlaczego do Gorzowa nie trafił szybciej? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Był to czynnik leżący po stronie samego Kuby. Rok temu sam otwarcie mówił, że to przejście z pozycji juniora na U24 i dodatkowo zmiana środowiska, to może mu bardziej zaszkodzić. Zdawał sobie z tego sprawę, że to i tak będzie duża zmiana. To był dla niego hamulec, że dwa dodatkowe elementy ryzyka mogą popsuć jego cały sezon.

Sonda
Czy transfer Jakuba Miśkowiaka do Stali Gorzów jest dobrym ruchem władz klubu?