policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Prezes Stali Gorzów Marek G. z zarzutami. Chodzi o "pranie brudnych pieniędzy"

2022-06-09 13:00

Marek G. prezes Stali Gorzów z zarzutami prania brudnych pieniędzy. Do zatrzymania doszło we wtorek (7.06) w Wielkopolsce przez funkcjonariuszy Urzędu Celno Skarbowego w Olsztynie. Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w stolicy, a dotyczy ona grupy przestępczej wyłudzającej VAT.

Jak powiedział nam Marcin Saduś, rzecznik prasowy warszawskiej Prokuratury Regionalnej - Marek G. nie był członkiem tej grupy. Na prowadzony przez niego kantor internetowy wpływały natomiast pieniądze pochodzące z przestępstwa o czym zatrzymany prezes żużlowego klubu wiedział. Chodziło, by je "wyprać"- kwota to 66 mln zł.

Prokuratura wystąpiła o trzy miesięczny areszt. Sąd ma się zając rozpatrzeniem wniosku. Do sprawy odniósł się już klub Stali Gorzów, który całej sprawy z Markiem G. nie chce komentować.

Na klubowym facebooku możemy przeczytać- że Stal funkcjonuje normalnie. Zgodnie ze statutem decyzje mogą być podejmowane nadal bez przeszkód przez pozostałych członków zarządu klubu.​ Markowi G. grozi do 12 lat więzienia.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wakacje we Włoszech? Bez 8/14 nawet nie myśl o wyjeździe

Pytanie 1 z 14
Ile rodzajów makaronu wyróżnia się we Włoszech?
Bożydar Iwanow o meczu Belgia-Polska