Cezary Kulesza w towarzystwie Jacka Wójcickiego w Gorzowie

i

Autor: Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta Gorzowa

miasto

Prezes PZPN odwiedził Gorzów! Padła ważna deklaracja

2024-02-21 11:47

Gorzów podpisał już umowę na realizację pierwszych czynności rozpoczynających budowę stadionu piłkarskiego. To był jeden z powodów spotkania i rozmów prezydenta Jacka Wójcickiego z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarym Kuleszą.

Prezydent Wójcicki i prezesi PZPN - bo w odwiedzinach miasta brał również udział prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze Robert Skowron - spotkali się na stadionie piłkarskim przy ulicy Olimpijskiej. Tam prezydent zaznajomił gości z planami przebudowy i harmonogramem najbliższych działań.

Cieszymy się ze spotkania. PZPN od dłuższego wspiera nas w naszych poczynaniach, związanych z tą inwestycją sportową. Inwestycja już praktycznie ruszyła, podpisaliśmy umowę na przygotowanie decyzji środowiskowej. Jest ona kluczowa dla rozpoczęcia, a kolejnym będzie przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej, a potem rozpoczęcie budowy. W 2025 roku, po wykonaniu dokumentacji, ogłosimy przetarg na budowę pierwszego etapu przebudowy stadionu – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.

Spotkanie było potwierdzeniem wsparcia władz centralnego i okręgowego związku piłkarskiego dla tej inicjatywy i deklaracją pomocy w pozyskiwaniu funduszy na rozbudowę stadionu.

Będziemy wspierać tę inwestycję. Widzieliśmy dzisiaj, że dokumenty w sprawie budowy, cała masa pozwoleń jest już gotowa. Bardzo nas to cieszy, będziemy pomagać w miarę naszych możliwości – powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Chęć współpracy dla budowy nowoczesnego gorzowskiego stadionu piłkarskiego została zaznaczona podpisami na piłce złożonymi przez prezydenta Wójcickiego oraz prezesów Kuleszę i Skowrona.

Tak ma wyglądać nowa SKRA. Oni projektują stadion i halę