Mikołaj rozdał prezenty mieszkańcom DPS

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzowa Mikołaj rozdał prezenty mieszkańcom DPS

Prezenty od gorzowian trafiły do mieszkańców DPS-ów

2022-12-22 14:10

Udało się spełnić drobne marzenia kilkudziesięciu podopiecznych gorzowskich Domów Pomocy Społecznej. Mikołajowi przy wręczaniu prezentów pomagał prezydent Jacek Wójcicki. To finał akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja”, której celem było spełnienie drobnych marzeń seniorów z DPS-ów.

Pod koniec listopada prezydent miasta zwrócił się z apelem do mieszkańców o pomoc w przygotowaniu paczek dla grupy seniorów z DPS nr 1. Lista marzeń podopiecznych została opublikowana na miejskiej stronie internetowej. Odzew mieszkańców był tak duży, a chętnych do pomocy tak wielu, że listę trzeba było dwukrotnie uzupełnić. W ten sposób udało się zorganizować świąteczne paczki dla ponad 70 osób, mieszkańców DPS nr 1 i 2.

- To niezwykle budujące wiedzieć, że w Gorzowie jest tak wielu dobrych ludzi. Niech ta energia i dobro mnożą się bezustannie, nie tylko na święta - powiedział podczas wizyty w DPS nr 1 wzruszony prezydent Gorzowa.

Jacek Wójcicki złożył życzenia podopiecznym placówki i podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się przygotowanie prezentów dla seniorów. Tegoroczna akcja „Gorzowskie listy do Mikołaja” przygotowana została po raz pierwszy. Jednak już dziś organizatorzy zapowiadają, że będzie kontynuowana.

QUIZ. Świąteczne piosenki wszechczasów. Sprawdź, jak dobrze je znasz. Tylko Grinch nie zdobędzie kompletu punktów

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. „Last Christmas” to świąteczny hit jakiego zespołu?