LUBUSKIE

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Lubuskiem! Wiemy, czego dotyczyła wizyta szefa rządu

2023-04-24 13:48

Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak odwiedzili projekt o nazwie "Budowa Szatni Sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w Pszczewie". Galeria z tego wydarzenia znajduje się poniżej artykułu

Co wykonano w ramach projektu w Pszczewie?

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 750 000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co pozwoliło na stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej szatni z instalacją fotowoltaiczną dla lokalnych drużyn sportowych. W ramach projektu wykonano również prace zagospodarowujące teren wokół obiektu, co dodatkowo zwiększyło jego atrakcyjność i funkcjonalność.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w Pszczewie poprzez budowę Szatni Sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu to świetny przykład na udaną inwestycję, która przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz rozwijania lokalnej społeczności sportowej.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił znaczenie inwestycji w infrastrukturę sportową dla rozwoju lokalnych społeczności i zapowiedział dalsze wsparcie rządu dla podobnych inicjatyw w przyszłości.

- Cieszę, że tutaj w gminnym klubie piłkarskim, gdzie chłopcy mogą grać w piłkę, dzięki środkom rządowym mogliśmy wybudować nowoczesne zaplecze sportowe, szatnię, która jest na pewno bardzo potrzebna, żeby po prostu w jak najlepszym standardzie można było trenować piłkę, można było szukać nowych talentów, ale także wyciągać dzieciaki sprzed komputerów, smartfonów, bo to jest też dzisiaj bardzo ważne. Cieszę się, że tutaj, w Pszczewie mamy kolejny dowód na to, jak współpraca pomiędzy rządem a samorządem przyczynia się do poprawy jakości życia, perspektyw życia, do tworzenia nowych miejsc pracy w gminach, powiatach rozsianych po całej Polsce.

Dlaczego Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie?

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w województwie lubuskim odbyła się pod hasłem #PolskaJestJedna i miała na celu przedstawienie dokonań rządu Zjednoczonej Prawicy w ciągu blisko ośmiu lat rządów. Podczas wizyty premier podsumował osiągnięcia rządu na poziomie kraju i województwa oraz odwiedził inwestycje zrealizowane w Lubuskiem przy wsparciu środków rządowych.

- Jak grzyby po deszczu wyrastają tablice z biało-czerwono flagą, z godłem Polski, informujące o tym, co jest zrobione, albo co jest akurat w trakcie tworzenia - nowa droga, szpital, remont, modernizacja szkoły, termomodernizacja, bardzo często nowe remizy, remonty tych remiz, instytucje kultury, boiska, zaplecza sportowe, przejścia dla pieszych, ronda. To dziesiątki, jeśli nie setki tytułów, które realizujemy w całej Polsce, a te tablice niech świadczą o wielkiej różnicy pomiędzy nami a naszymi poprzednikami, których inwestycje lokalne to tyle, co kot napłakał – podsumował wizytę w Lubuskiem Premier Mateusz Morawiecki.

Obejrzyjcie galerię zdjęć z wizyty premiera Morawieckiego w Lubuskiem!

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Porcie Gdańskim Eksploatacja S.A.
Sonda
Jak oceniasz Mateusza Morawieckiego jako premiera?