gorzów impulsy3

i

Autor: coola Urząd Marszałkowski nadal chce inwestować w nowe pociągi.

Prawie 560 milionów złotych chce wydać w przyszłym roku województwo lubuskie. Na co?

2020-12-20 10:12

21. grudnia (poniedziałek) radni będą decydować o tym na co pieniądze zostaną przeznaczone. Budżet jest mniejszy niż w bieżącym roku. Jak pieniądze mają zostać wydane? Remonty, pociągi i... Park Kosmiczny.

Zarząd województwa przygotował projekt budżetu, w którym najwięcej środków zostało przeznaczonych m.in. na remonty i budowę dróg - ponad 120 milionów - i zakup nowego taboru kolejowego - 77 milionów złotych.

W projekcie budżetu są także pieniądze m.in. na budowę Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze, kontynuację programu in-vitro, stypendia dla lekarzy i ośrodek geriatrii w Torzymiu.

Z powodu pandemii samorząd ma do dyspozycji mniej pieniędzy niż w tym roku. - To jest budżet niepewności. Nikt nie wie jak przejdziemy przez okres pandemii. Rząd wprowadził wiele zmian podatkowych - uważa Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa:

Sesja budżetowa sejmiku, przypomnijmy, 21 grudnia. Szczegóły projektu znajdziecie na stronie lubuskie.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...