Gorzów: Chrobrego

i

Autor: SG Prace na Chrobrego trwają od maja 2020 roku (fot. archiwum).

Gorzów: Ile miasto wyda na drogi i chodniki w 2021 roku? Dużo

2020-12-18 16:17

Widok rozkopanych ulic w 2021 roku nie powinien dziwić. Na drogi i transport miasto przeznaczy ponad 185 mln złotych. Realizowanych za to będzie ponad 40 dużych i małych inwestycji.

Miliony na ulice i chodniki. W przyszłym roku miasto planuje ponad 40 inwestycji związanych z gorzowskimi ulicami. Od bardzo dużych i kosztownych, jak przebudowa wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22, od ronda Sybiraków do granic miasta. To inwestycja za prawie 62 mln zł. Grube miliony przeznaczono również na prace przy innych ulicach: 8,7 mln zł na Kostrzyńską, ponad 7 mln zł na Spichrzową, 4,4 mln zł na Myśliborską i Szczecińską, 3,5 mln zł na Słoneczną.

Gorzów: Młyńska

i

Autor: SG Ul. Młyńska w Gorzowie.

W przyszłym roku urzędnicy planują również przebudowę Trasy Nadwarciańskiej, ulic Marcinkowskiego, Kombatantów, Alei 11 listopada, Akacjowej, Komandosów czy Pograniczników. Lista jest długa. Remontowane będą także chodniki, słynny Tuptuś to 350 tys. zł. Z ciekawszych inwestycji miasto planuje zmodernizować deptak przy ul. Hawelańskiej, zapisano na to 2 mln zł.

Na drogi i transport Gorzów przeznaczy w 2021 roku ponad 185 mln złotych, z czego 77 mln stanową środki zewnętrzne, czyli dotacje rządowe i UE.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?