gorzów szpital covid podsuma

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Dla medyków gorzowskiego szpitala to nie był łatwy czas.

Prawie 4 tysiące osób z covid przyjął gorzowski szpital. Dwa lata z pandemią

2022-03-24 15:30

Dokładnie w środę 23 marca dwa lata temu czyli w 2020 roku w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka pojawił się pierwszy pacjent zakażony koronawirsuem. Wtedy ruszyła lawina zarażeń. Aktualnie mamy piątą falę, co będzie dalej?

Przez te dwa lata w szpitalu w Gorzowie leczonych było w sumie 3920 pacjentów, niestety 553 z nich zmarło. Szpital wykonał prawie 84 tysiące testów, z czego ponad 22 tysiące było z dodatnimi wynikami. Obecnie w lecznicy przebywa niewielu, bo około 50 chorych na covid.

Uruchomienie szpitala zakaźnego, przypomnijmy, zajęło zaledwie trzy dni. W akcji przenoszenia chorych pomagało wojsko, straż pożarna i firmy zajmujące się transportem medycznym.

gorzów szpital covid podsuma 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zakażeni trafiali do placówki w kompleksie przy Walczaka.

Pandemia jednak nie zniknęła i marszałek lubuski przygotowuje się na jesień, która z pewnością przyniesie większą liczbę zarażonych. Być może pojawi się kolejny nowy wariant koronawirusa.

Póki co minister zdrowia znosi ostatnie obostrzenia. Od poniedziałku (28.03) ściągamy maseczki, z wyjątkiem jednostek medycznych, nie będzie też obowiązywać izolacja i kwarantanna. W czwartek (24.03) w Lubskiem mamy 303 nowe przypadki covid, 12 osób zmarło.

JAK OSZCZĘDZAĆ PALIWO? Zasady eco drivingu | ESKA XD - Prosto z salonu #45

QUIZ. Sprawdź co wiesz, na temat boysbandów z lat 90'. Niektóre pytania mogą cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Pierwszym singlem zespołu Backstreet Boys była piosenka: