gorzów bulwar błoto 1

i

Autor: Fragles Rzeka naniosła muł i piach.

Poziom Warty w Gorzowie o wiele niższy. Bulwar w błocie

2022-03-16 16:33

Woda odsłoniła dolne tarasy, które przez około dwa tygodnie były zalane. Mieszkańcy mieli zakaz wchodzenia na nie. Teraz jest na nich muł, błoto i inne zanieczyszczenia, które naniosła rzeka. Ruszyły porządki.

Pod koniec lutego rzeka w Gorzowie była wysoko, bo przekroczyła stan ostrzegawczy- 390 centymetrów. W środę (16.03) jej poziom jest sporo niższy, bo wynosi 301 centymetrów. Gorzowski Rynek Hurtowy, zarządca bulwarów- rozpoczął sprzątanie.

- Poziom wody na Warcie ustabilizował się i pracownicy GRH na początek zajmują się usunięciem warstwy mułu i błota. wykonają także odpowiednie naprawy, jeśli odkryją, że woda spowodowała ubytki. Postarają się te roboty wykonać jak najszybciej - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik UM Gorzów.

gorzów bulwar błoto 2

i

Autor: Fragles Zaczęło się sprzątanie bulwaru.

Taśmy zagradzające wejście na gorzowski bulwar oraz tablice ostrzegawcze zdjęto. Jednak nie polecamy mieszkańcom- spacerów dolną częścią, bo jest ona w błocie.

Przypomnijmy- 8 lutego GRH wprowadził zakaz wejścia na nabrzeże z powodu wysokiego stanu Warty. Stan alarmowy jest od 470 centymetrów.

PESEL dla uchodźców z Ukrainy. "W sobotę rusza punkt na Stadionie Narodowym"

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?