Straż

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

POŻAR

Pożar pustostanu w Gorzowie. Nie żyje mężczyzna

2024-04-17 8:16

We wtorkowy (16.04) wieczór doszło do wybuchu pożaru w jednym z pustostanów zlokalizowanych przy ulicy Śląskiej w Gorzowie. Po ugaszeniu ognia na miejscu znaleziono zwłoki. Szczegóły zdarzenia ustalą policjanci.

Spłonęła altana na Zawarciu

Wszystko działo się po godzinie 18:00. To właśnie wtedy gorzowscy strażacy otrzymali informacje o pożarze, do którego doszło na ogródkach działkowych przy ulicy Śląskiej. Jak się okazało, ogniem objęty został jeden ze stojących tam pustostanów.

Niestety, po ugaszeniu pożaru i dokładnym przeszukaniu zgliszczy, na miejscu ujawniono ludzkie zwłoki - potwierdzili strażacy.Ciało należy prawdopodobnie do osoby bezdomnej. Ustaleniem szczegółów tego tragicznego zdarzenia zajmą się teraz policjanci. 

Wiesz, gdzie przebywają bezdomni? Możesz to zgłosić

Policjanci przypominają, że każdy, kto wie o miejscach przebywania osób bezdomnych, może to zgłosić funkcjonariuszom. To niezwykle ważne, ponieważ osoby takie, spędzając noce np. w altanach, garażach i pustostanach, często próbują się dogrzać za pomocą zapałek i zapalniczek. To z kolei może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak zaprószenie ognia i pożar. Na szczęście, wraz z nadejściem ciepłych miesięcy podobnych sytuacji może być mniej. Zawsze jednak warto reagować!

Zobacz też: Pożar dachu Akademii w Gorzowie. Kłęby dymu widać z oddali!

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza