zbiórka

Gorzowska uczelnia utworzyła zbiórkę po pożarze dachu. Potrzeba 150 milionów złotych!

2024-04-16 13:22

W piątek (12 kwietnia) doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża przy ulicy Teatralnej w Gorzowie. Straty sięgają nawet 150 milionów złotych. Miasto nie jest w stanie pokryć takich kosztów i czeka na decyzję rządu. Oprócz tego, Akademia utworzyła zbiórkę pieniędzy na odbudowę obiektu.

O tym pożarze mówiła cała Polska. Przez wiele godzin płonął dach uczelni, który później przeniósł się na kolejne piętra i kondygnację. Ostatecznie budynek praktycznie nie nadaje się do użytkowania.

Uczelnia utworzyła specjalną zbiórkę pieniędzy. W tej chwili zbiera niespełna 43 miliony złotych. "Szanowni Państwo, zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich osób, instytucji i przedsiębiorców o wsparcie Nas w tym trudnym dla całej społeczności akademickiej czasie" – czytamy w komunikacie Akademii.

W dniu 12 kwietnia 2024 r. Naszą Uczelnię dotknęła wielka strata – pożarem zajęte zostały dwa zabytkowe budynki przy ul. Teatralnej, które na najbliższe kilka lat zostaną wyłączone z użytkowania. Na przywrócenie ich do stanu sprzed pożaru Uczelnia będzie potrzebowała ogromnych nakładów finansowych. Wstępne oszacowania mówią nawet o 150 mln złotych. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na odbudowę budynków nr 1 (Rektorat i Wydział Humanistyczny) i 2 (pomieszczeń administracyjnych, sal dydaktycznych). Ponadto, podczas pożaru i akcji ratowniczej zniszczeniu uległy znajdujące się w pomieszczeniach: część dokumentacji, sprzęt elektroniczny, meble, pomoce dydaktyczne i inne."

Szanowni Państwo, chcielibyśmy jak najszybciej powrócić do realizacji procesu kształcenia w kampusie przy ul. Teatralnej, dlatego każda Państwa wpłata będzie istotną ,,cegiełką”w realizacji tego celu."

KLIKNIJ TUTAJ, BY PRZENIEŚĆ SIĘ DO ZBIÓRKI

Płonie dach budynku Akademii przy ul. Teatralnej. Trwa akcja gaśnicza
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?