Mężczyzna zginął w płomieniach

i

Autor: OSP Goszczanowiec Mężczyzna zginął w płomieniach

Pożar pod Drezdenkiem. W płomieniach zginął mężczyzna

2022-12-16 13:30

32-letni mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego, do jakiego doszło w Gościmiu w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Ogień wybuchł nad ranem. Jedną osobę udało się uratować.

Zgłoszenie do strzeleckiej straży pożarnej wpłynęło tuż po godzinie 4:30. Wynikało z niego, że w Gościmiu doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano najbliższe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, do gaszenia pożaru wyjechali też zawodowi strażacy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, ze ogień obejmował już piętro budynku domu jednorodzinnego. Z domu została ewakuowana 59-letnia kobieta i jej 32-letni syn. Kobiecie nic się nie stało, natomiast nieprzytomny mężczyzna został wyniesiony z domu przez postronne osoby. 

- Wraz ze strażą, na miejsce zdarzenia przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, lekarz ZRM stwierdził zgon 32-latka. Kobieta, która również znajdowała się w budynku w chwili pożaru, nie odniosła żadnych obrażeń - mówi Paweł Kaczmarczyk z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich.

Na miejscu pracowało łącznie dziewięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, oraz policja. Przyczyny pożaru wciąż są ustalane.

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?