pożar

Pożar plebanii niedaleko Gorzowa. Ksiądz rzucił się na ratunek i zminimalizował rozprzestrzenienie się ognia!

2023-05-11 11:21

Do nietypowej sytuacji doszło w Lubniewicach (woj. lubuskie). We wtorkowy wieczór doszło do pożaru plebanii. W jednym z pokojów pojawił się ogień. To była szybka reakcja i pomoc strażaków, ale także... miejscowego proboszcza! Zobaczcie zdjęcia z akcji prosto z miejsca zdarzenia. Galeria znajduje się pod artykułem.

Pożar plebanii w Lubniewicach. Proboszcz ruszył na ratunek!

O akcji księdza za chwilę może być bardzo głośno. Miejscowy proboszcz jako jeden z pierwszych zauważył pożar i rozpoczął akcję gaśniczą. Z relacji lubniewickiego OSP, ksiądz opróżnił aż pięć gaśnic proszkowych, gdzie tym samym zminimalizował rozwój pożaru i ewentualne straty popożarowe. - Prawdziwy bohater! - napisali strażacy w mediach społecznościowych.

- Na miejscu zastaliśmy pożar jednego z pokoi w fazie rozwiniętej. Ratownicy w sprzęcie ochrony układu oddechowego wprowadzili błyskawicznie jeden prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Pożar został bardzo szybko zlokalizowany i ugaszony, cały budynek oddymiony, przewietrzony i sprawdzony sprzętem pomiarowym - relacjonuje OSP Lubniewice.

Ksiądz uratował siedem osób, w tym troje dzieci. Wszyscy zdołali się w porę ewakuować. Sam proboszcz również nie ucierpiał. Został przekazany ratownikom medycznym, którzy również pojawili się na miejscu, ale na szczęście nie odniósł obrażeń. Po przebadaniu wrócił na miejsce zdarzenia.

Świętokrzyskie. Pożar w domu przy ulicy 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej
Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?