protest rolników świecko

i

Autor: Z materiałów organizatora protestu

Protest rolników

Powrót protestujących na granicę uzależniony od rozmów z premierem. Trzeba być czujnym

2024-03-06 12:32

Będzie blokada Świecka czy nie będzie? Kierowcy muszą być czujni. Powrót protestujących rolników na granicę w niedzielę [10.03] uzależniony jest od piątkowych [08.03] rozmów z premierem Donaldem Tuskiem.

W słubickim urzędzie odbyło się już spotkanie protestujących ze służbami mundurowymi i przedstawicielami przedsiębiorców, m. in. z branży transportowej. Ze względów prawnych władzę nad strajkiem przejął Krajowy Związek Rolników - mówi jego prezes Władysław Serafin:

Jak zapewnialiśmy Pana Burmistrza, nie będzie to decyzja nasza z dnia na dzień, ja mam nadzieję, że do niej nie dojdzie. Jeżeli byśmy usiedli, to zapowiadamy się 11 czy 12 marca na spotkanie i wtedy będziemy ustalać zasady protestu, tak żeby były one w skutkach uciążliwe dla państwa, ale nie były uciążliwe dla obywateli.

Protest rolników ciąg dalszy! - Jan Krzysztof Ardanowski

Niezmiennie nieprzejezdna jest S3 na odcinku między węzłem Gorzów Północ a Pyrzycami. Tutaj utrudnienia potrwają jeszcze do 20 marca. Protest rolników sprzeciwia się wprowadzeniu europejskiego zielonego ładu oraz importowi ukraińskiego zboża.

QUIZ. Polska kuchnia obiadowa - Zobaczcie, jak dobrze znacie główne polskie dania!

Pytanie 1 z 11
Kiedy forma podobna do kotleta schabowego pojawiła się w Rzeczypospolitej Obojga Narodów?