Poważy wypadke pod Zieloną Górą

i

Autor: Wikipedia CC, 2017 Poważy wypadke pod Zieloną Górą

Poważny wypadek pod Zieloną Górą: Kilkadziesiąt osób rannych, co najmniej jedna nie żyje

2021-09-13 16:58

Poważny wypadek w okolicy Zielonej Góry. Jak udało się nam ustalić, kilkadziesiąt osób jest poszkodowanych, co najmniej jedna nie żyje.

Aktualizacja, godz. 16.58

Jak informują strażacy, DK 32 jest całkowicie zablokowana. Może to potrwać nawet kilka godzin.

Aktualizacja, godz. 16.53

Wiadomo już, że zginął kierowca busa. Wiele osób jest rannych. - W autobusie podróżowało ponad 50 osób. W większości przypadków te osoby są poszkodowane w mniejszym lub większym stopniu, natomiast wszyscy są przytomni - relacjonuje Arkadiusz Kaniak ze straży pożarnej. Na miejscu jest 5 karetek i 2 śmigłowce LPR. Droga jest zablokowana.

Czytaj także: UWAGA! Potrzebna krew dla policjanta! Uległ wypadkowi na służbie

Poważny wypadek w okolicy Zielonej Góry

Doszło do czołowego zderzenia autobusu PKS, który z Zielonej Góry jechał do Gubina z busem obsługującym transport medyczny.

Do zdarzenia doszło na DK32 na trasie Zielona Góra - Leśniów Wielki. Autobus PKS zderzył się czołowo z busem transportu medycznego. Na miejscu jest co najmniej dziesięć zastępów strażaków, kilka zespołów pogotowia, cztery śmigłowce LPR oraz kilka patroli policji. Trwa akcja ratunkowa. Poszkodowanych może być ponad 30 osób. Co najmniej jedna osoba nie żyje, ale pojawiają się niepotwierdzone informacje o kolejnych  ofiarach.