Zatrzymany

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

POLICJA

Poszukiwany listem gończym złapany przez "Łowców Głów" z Gorzowa. Mężczyzna ukrywał się w innym mieście

2023-06-21 10:00

Gorzowskim funkcjonariuszom udało się zatrzymać 41-letniego mieszkańca, który ukrywał się, by nie iść do więzienia. Za popełnione wcześniej przestępstwa miał do odsiadki ponad trzy lata. Jak się okazało mężczyzna przebywał w Świnoujściu i to właśnie tam został aresztowany.

41-latek poszukiwany listem gończym

Gorzowianin, o którym mowa usłyszał wyrok za paserstwo oraz kierowanie nielegalną grupą przestępczą zajmującą się obrotem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

Prawomocnym wyrokiem sądu mężczyzna został skazany na ponad 3 lata więzienia, jednak... nie zamierzał tak łatwo poddać się karze. 41-latek nie zgłosił się do odsiadki i zaczął się ukrywać, dlatego wystawiono za nim list gończy.

Sprawę początkowo prowadzili policjanci z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wielkopolskim ale z uwagi na skomplikowany jej charakter włączyli się do niej Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp." informuje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Do akcji ruszyli więc "Łowcy Głów", których zadaniem było ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego.

"Łowcy Głów" z Gorzowa znaleźli 41-latka w województwie zachodniopomorskim

Ustalenie gdzie przebywa gorzowianin nie było łatwe, ponieważ często zmieniał on zarówno miejsce pobytu jak i pojazdy, którymi się poruszał.

Był bardzo hermetyczny i ograniczał kontakty, które mogłyby go narazić na ryzyko związane z nieoczekiwaną wizytą policjantów kryminalnych" dodaje Marcin Maludy.

Mimo niewątpliwego sprytu poszukiwanego gorzowskim funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna przebywa na terenie województwa zachodniopomorskiego, a dokładnie: w Świnoujściu. To właśnie tam ostatecznie zatrzymano 41-latka, po czym przewieziono go do Zakładu Karnego.

Sonda
Zrobiłeś kiedyś coś nielegalnego?
Zatrzymanie pary z narkotykami w Rawiczu. W aucie mężczyzny kilogram amfetaminy
Listen on Spreaker.