Ambulans

i

Autor: pixabay.com

Wypadek

Poważne zderzenie rowerzystów w Gorzowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

2023-06-20 16:28

Jak informuje Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp, na ścieżce rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki, w okolicach ul. Borowskiego, zderzyło się ze sobą dwóch rowerzystów. Jeden z nich, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala.

Zderzenie rowerzystów na ul. Borowskiego

Zderzenie miało miejsce na ścieżce rowerowej wzdłuż rzeki Kłodawki, w okolicach ul. Borowskiego. Jechali tamtędy 14-latek oraz 70-latka, która po upadku została przewieziona do szpitala.

- Kobieta spadła z roweru i uderzyła w drzewo. Nastolatek wyszedł z tej sytuacji bez obrażeń. Funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tej sytuacji. Informacje ze szpitala wskazują na poważne obrażenia – powiedział Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W ostatnim czasie to kolejne zdarzenie, w którym biorą udział rowerzyści. Gorzowscy policjanci w tym roku odnotowali łącznie pięć takich wypadków, w których rannych zostało pięć osób. Rowerzyści brali udział także w 23 kolizjach, w których na szczęście nie było poważnych obrażeń.

Spośród wszystkich zdarzeń w 12 przypadkach winę za nie ponoszą rowerzyści. Dlatego policjanci podczas służby zwracają szczególną uwagę na zachowanie rowerzystów i wyposażenie jednośladu.

Jaroszewicz przypomniał, że rowerzystów także obowiązują przepisy ruchu drogowego, a do tego powinni oni zadbać o swoje bezpieczeństwo m.in. używając kasku mogącego uchronić głowę przed poważnymi obrażeniami.

- Najistotniejsza jest jednak koncentracja i rozwaga. Pamiętajmy, że nawet mając pierwszeństwo przejazdu warto zwolnić i upewnić się, że inni uczestnicy ruchu drogowego nas widzą – podkreślił policjant