ZAGINIONY

Poszukiwania 29-latka z Lubuskiego trwają kolejną dobę. Wciąż nie ma śladu po mężczyźnie

2024-01-24 12:39

To już prawie tydzień odkąd zaginął 29-letni Dariusz Gramza. Mężczyznę po raz ostatni wiadziano w czwartek (18 stycznia) w miejscowości Kłopotowo nad zalewem Warty. Policja prowadzi zakrojone na szeroką skalę poszukiwania - zarówno z wody, lądu jak i powietrza. W akcji psy tropiące, łodzie oraz drony.

Pogoda utrudnia poszukiwania 29-latka

Informacja o zaginięciu Dariusza Gramzy wpłynęła do lubuskich funkcjonariuszy w czwartek (18.01). To właśnie tego dnia, około godziny 17:00, mężczyznę widziano po raz ostatni - nad zalewami Warty w okolicach miejscowości Kłopotowo.

Od tamtej pory trwają intensywne poszukiwania 29-latka, w które zaangażowani są nie tylko policjanci, ale również psy tropiące. Mundurowi wykorzystują specjalistyczny sprzęt, łodzie motorowe i drony, dzięki czemu poszukiwania mogą być prowadzone z lądu, wody i powietrza.

Przeszukiwana jest linia brzegowa Warty jak i sama rzeka. Obszar, na którym prowadzone są działania to ujście Warty, więc jest on niezwykle trudny i wymagający. Służby muszą przemieszczać się po zamarzniętych rozlewiskach, mokradłach i dorzeczu. To wymaga od nich szczególnego zaangażowania ponieważ poza skupieniem się na odnalezieniu zaginionego mężczyzny, muszą zadbać także o swoje bezpieczeństwo" przyznaje Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Policji w Gorzowie.

Pogoda nie sprzyja też samemu zaginionemu - ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie życia i zdrowia.

Rysopis zaginionego Dariusza Gramzy

  • 157 cm wzrostu,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy krótkie, czarne,
  • uszy duże przylegające,
  • oczy brązowe,
  • nosi okulary,
  • brak palca wskazującego prawej dłoni.
Dariusz Gramza

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

W dniu zaginięcia 29-latek mógł mieć na sobie niebieską kurtkę zimową z kapturem oraz szare spodnie. Może mieć także spodnie koloru zielonego lub czarnego (wodery).

Osoby, które zauważą 29-latka lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu, proszone są o kontakt z gorzowską policją pod numerem telefonu 47 79 12 512 lub pod numerem alarmowym 112.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Poszukiwania młodej kobiety i jej synka