Zabójca z Brójec

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

ZABÓJSTWO

17-latek zatrzymany za brutalne morderstwo pod Międzyrzeczem. Dwoje sprawców w areszcie

2024-01-24 12:33

Lubuscy policjanci zatrzymali 17-latka odpowiedzialnego za zabójstwo 82-letniej mieszkanki Łagowca (pow. międzyrzecki). W sprawie odpowiadać będzie także 19-latek, który już wcześniej trafił do aresztu w związku z morderstwem 75-latki. Obaj mężczyźni są również podejrzani o usiłowanie zabójstwa innej seniorki.

Dramat pod Międzyrzeczem. Nie żyją dwie kobiety

Tragiczne sceny rozegrały się w ubiegłym roku w powiecie Międzyrzeckim. W połowie lutego w jednym z mieszkań w Łagowcu odnaleziono ciało 82-letniej kobiety. Jak się okazało, seniorka została zamordowana, o czym świadczyły między innymi ślady duszenia oraz liczne rany zadane tępym narzędziem.

To nie koniec, bo zaledwie parę miesięcy później, w połowie września, w kamienicy w Brójcach (wiec oddalona ok. 3 km od Łagowca) ujawniono zwłoki 75-letniej kobiety. Ta również została brutalnie zamordowana.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej lubuskim funkcjonariuszom udało się wytypować i zatrzymać sprawcę drugiej zbrodni. Pod koniec grudnia 2023 do aresztu trafił 19-latek, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienie wolności. Jak się jednak okazało, to nie jedyny drastyczny czyn, którego się dopuścił.

17-latek podejrzany o zabicie seniorki. Usłyszał już zarzuty

Nieustępliwa praca lubuskich policjantów oparta na zakrojonych na szeroką skalę czynnościach operacyjnych i śledczych doprowadziła do przełomu związanego z wyjaśnieniem kolejnego mordu.

Już wiemy, że za zabójstwem 82-latki z Łagowca stoi zarówno zatrzymany wcześniej 19-latek jak i jego 17-letni kolega, którego policjanci zatrzymali 11 stycznia 2024 roku. Jak ustalono to zabójstwo wiązało się też z zabraniem z domu ofiary pieniędzy" poinformował Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Dwaj sprawcy próbowali zabić kolejną seniorkę

Jak ustalili śledczy, między kwietniem a czerwcem 2023 roku zatrzymani mężczyźni próbowali zabić także 88-letnią mieszkankę Brójec. Kobiecie udało się przeżyć tylko dlatego, że sprawcy zostali spłoszeni i uciekli. Śledczy ustalili, że i w tym wypadku przyczyną działań napastników był motyw rabunkowy.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 17-latek odpowie za zabójstwo w związku z rozbojem na 82-latce oraz usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem na 88-letniej kobiecie. Natomiast 19-latek odpowie za te same przestępstwa, a także za zabójstwo 75-latki z Brójec.

Strzelnice w Gorzowie i okolicy

Sonda
Widziałeś/aś kiedyś policjantów w akcji?
Karolina B. prawomocnie skazana. Sąd obniżył wyrok za zabójstwo Igora