gorzów śmieci wyspiska

i

Autor: archiwum redakcji Takie wysypisko śmieci znajdowało się przy rzece Srebrnej w Gorzowie.

Dzikie wysypiska

Porzucamy gdziekolwiek i pod​rzucamy innym! W Gorzowie nadal jest to problem

2023-10-25 14:54

Śmieci lądują na osiedlowych trawnikach, w zakamarkach, lub centralnie np. przy ławkach. Nieraz idąc na spacer natknęliśmy się na worek z odpadami. Często kiedyś działo się tak na Gorzowskich Murawach, które są rezerwatem przyrody. Dbajmy o swoje otoczenie.

Niestety, mimo większej świadomości, ciągle znajdują się osoby, które swoje śmieci wyrzucają gdzie popadnie. W złapaniu śmieciarzy pomagają fotopułapki. Gorzowscy strażnicy ustawiają je w różnych miejscach, dokładnej lokalizacji nie zdradzają. Ostatnio jedno ze zgłoszeń dotyczyło Górczyna.

- W tym przypadku odpady nie zostały wywiezione w ustronne miejsce, tylko podrzucone do jednej z altan przez prawdopodobnie jeden z podmiotów handlowych. Swoje śmieci komunalne wyrzucamy tylko do swoich pojemników. Podrzucanie do innych jest po prostu wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 5 tysięcy złotych - mówi Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

gorzów śmieci strażnicy

i

Autor: archiwum redakcji Strażnicy czuwają i patrolują miasto.

Najczęściej w  Gorzowie wyrzucane są odpady poremontowe, ale zdarzają się także gabarytowe na przykład po sprzątaniu piwnicy czy kupionego mieszkania. Nie podrzucajmy, tylko wyrzucajmy do odpowiednich swoich śmietników. Dbajmy o najbliższe środowisko.

Magiczne Bieszczady jesienią

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?