Porodówki w Gorzowie i okolicy. Gdzie kobiety mogą rodzić?

2024-01-24 15:00

Poród to jedna z najtrudniejszych, ale zarazem najpiękniejszych chwil w życiu każdej matki. Nic dziwnego, że kobiety oczekujące dziecka, już w momencie zobaczenia dwóch kresek na teście ciążowym, rozpoczynają poszukiwania najlepszej porodówki. SPrawdziliśmy gdzie rodzić w Gorzowie i okolicy.

Każda kobieta chce, by moment wydania dziecka na świat był niezapomnianą i piękną chwilą. Niestety, zazwyczaj to dość bolesny i długi proces, który wymaga od matek ogromnego wysiłku. To właśnie dlatego najlepsze porodówki cieszą się dużą popularnością: kobiety chcą bowiem rodzić w dobrych warunkach, pod okiem wykwalifikowanych lekarzy i położnych, które zajmą się nimi jak najlepiej potrafią.

Jednak wybór najlepszego szpitala to jedno. Przygotowując się do porodu trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że rodzenie bywa bardzo nieprzewidywalne i mimo planów może się zdarzyć, że trzeba jak najszybciej zjawić się w szpitalu. Gdy dziecko nie może się doczekać wyjścia na świat, nie liczy się najlepsza, a najbliższa porodówka. Warto więc wcześniej zorientować się które porodówki znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania.

Gdzie rodzić w Gorzowie i okolicy

  • Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. - ul. Dekerta 1
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy im. dr Henryka Jordana w Sulęcinie - ul. Witosa 7
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Drezdenku - ul. Piłsudskiego 8
  • Szpital w Barlinku - ul. Szpitalna 10

Do grudnia 2023 roku działała także porodówka w Międzyrzeczu, ale w tej chwili nie przyjmuje już pacjentek.

Sonda
Uważasz, że Polki mają możliwość rodzenia w dobrych warunkach?
Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę