Szpital w Międzyrzeczu

i

Autor: www.google.maps.pl

SZPITAL

Porodówka w Międzyrzeczu nie przyjmuje pacjentek. Szpital zamyka ważny oddział

2023-12-10 13:15

To fatalne informacje dla ciężarnych z terenu gminy Międzyrzecz. Od piątku (08.12) przestały być świadczone niektóre usługi w ramach Oddziału Ginekologiczno-Położniczego międzyrzeckiego szpitala. Teraz, kobiety w ciąży do porodu będą musiały jeździć do pobliskich miejscowości.

Informacje o planowanej likwidacji oddziału Ginekologiczno-Położniczego w szpitalu w Międzyrzeczu pojawiły się już parę miesięcy temu, a na początku listopada do władz szpitala trafiła specjalna petycja, w której pracownicy lecznicy apelowali o zmianę decyzji.

Mimo usilnych starań część oddziału została zamknięta i od piątku (08.12) nie przyjmuje już pacjentek.

Władze szpitala zapewniały, że zrobią wszystko, by nie zamykać oddziału

W listopadzie do sprawy odnieśli się przedstawiciele zarządu szpitala, którzy zapewniali, że dołożą wszelkich starań, by Oddział Ginekologiczno-Położniczy nie został zlikwidowany.

Oświadczam, że powielane w mediach społecznościowych informacje dotyczące podjęcia decyzji o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w Szpitalu w Międzyrzeczu są nieprawdziwe, gdyż taka decyzja nie została podjęta (...). W obrębie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego wystąpiły określone problemy kadrowe, brakuje lekarza neanatologa. Takich lekarzy brakuje w Województwie Lubuskim. Niemniej Zarząd Szpitala czyni starania aby pilnie zostały one rozwiązane" pisał w oświadczeniu Prezes Zarządu Szpitala Międzyrzeckiego.

Jak się jednak okazało zapewniane starania czynione przez zarząd okazały się niewystarczające, bo oddział zostaje zamknięty.

Porodówka w szpitalu przestaje istnieć. Gdzie pacjentki będą rodzić?

Zgodnie z decyzją wojewody lubuskiego z dnia 5. grudnia 2023 od piątku, tj. od 8. grudnia 2023 roku, szpital w Międzyrzeczu nie przyjmuje już pacjentek do porodu oraz na patologię ciąży.

Najbliższymi placówkami świadczącymi usługi położniczo-neonatologiczne są szpitale w Świebodzinie, Sulęcinie oraz w Międzychodzie.

Jak informują władze lecznicy: Oddział Ginekologiczny działa bez zmian. Przyjmujemy pacjentki zarówno w trybie nagłym, jak i planowym.

Najlepsze ośrodki SPA w okolicy Gorzowa. To idealne miejsca na relaks

Wiesz kto Cię wyleczy? Przypasuj chorobę do lekarza i sprawdź jak dobrze się na tym znasz! QUIZ

Pytanie 1 z 10
Który lekarz zajmuje się problemami z tarczycą?
Endokrynolog
Ministerstwo zdrowia zablokowało rozbudowę szpitala w Międzylesiu. Padły mocne słowa. „Zlekceważono pacjentów”