Pogodowy armagedon we Włoszech

i

Autor: PAP/EPA

POŻAR

Ponad 700 osób ewakuowanych z powodu pożaru na wyspie Elba we Włoszech

2023-08-22 11:22

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22.08) na włoskiej wyspie Elba doszło do wybuchu potężnego pożaru lasów. Zagrożenie pożarowe jest tak duże, że konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Płoną lasy! Kolejny groźny pożar we Włoszech

Tym razem ogień pojawił się w lasach w rejonie miejscowości San Felo. Z uwagi na towarzyszący mu wiatr płomienie szybko zaczęły się rozprzestrzeniać, dlatego do akcji gaszenia wysłano kilkadziesiąt zespołów straży pożarnej wspomaganych przez cztery śmigłowce.

Prewencyjnie ewakuowano między innymi kemping na tej turystycznej wyspie na Morzu Tyrreńskim, łącznie to około 700 osób. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Jak informują władze regionu Toskania: w tej chwili pożar jest już na etapie dogaszania, ale sytuacja była bardzo poważna.

Włochy w ogniu. Coraz wyższe temperatury i anomalie pogodowe

W tej chwili Włochy znajdują się pod wpływem antycyklonu afrykańskiego, któremu towarzyszą temperatury w sięgające ponad 40 stopi! Dlatego też w kilkunastu miastach ogłoszono alert związany z upałami.

Anomalie pogodowe sprawiają, że w jednych regionach Włoch jest gorąco i sucho, co prowadzi do zagrożeń pożarowych, a inne regiony narażone są na gwałtowne burze i wichury. 

Zobacz zdjęcia pogodowej apokalipsy we Włoszech! Na północy burze, na południu pożary

Sonda
Czy ocieplanie się klimatu ma teraz wpływ na twoje życie?
Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa
Listen on Spreaker.