Rozpoczęły się prace na terenie gdzie stanie hala widowiskowo-sportowa

i

Autor: mz Rozpoczęły się prace na terenie gdzie stanie hala widowiskowo-sportowa

Ponad 700 drzew zostanie wyciętych pod budowę hali sportowej w Gorzowie

2021-01-19 9:25

Ponad 700 drzew zostanie wyciętych pod budowę hali sportowej w Gorzowie. Rozpoczęły się prace przygotowawcze pod jedną z największych inwestycji. Hala widowiskowo-sportowa stanie w sąsiedztwie kompleksu Słowianki. To oznacza konieczność przeprowadzenia wycinki.

Na terenie budowy zinwentaryzowano 1548 drzew. Dokładnie 751 ma zostać wyciętych z czego ponad 60 jest obumarłych. Większość drzew to tzw. samosiejki. W 2019 roku w tej sprawie pojawiła się petycja do władz miasta. Podpisało ją ponad tysiąc osób. Jak podkreślają inicjatorzy petycji- nie był to protest przeciwko hali a przeciwko miejscu jej budowy.

-Ta maszyna ruszyła, ona jest już na tyle rozpędzona, że oczywiście już nie jesteśmy wstanie niczego zmienić jeśli chodzi o lokalizację hali. Pewnie pojawią się protesty osób, które dopiero teraz uświadomią sobie na jaką skalę to będzie. Wtedy kiedy będą przejeżdżać Słowiańską i z dołu będą widzieć pomniki cmentarne, które wyłonią się po wycince tych drzew. Wtedy wszyscy zaczną się budzić ale znowu będzie za późno-mówi Grzegorz Masewicz, członek stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów.

Protest nie przyniósł oczekiwanych efektów. Prace już się rozpoczęły, teren budowy został ogrodzony.

Ponad 700 drzew zostanie wyciętych pod budowę hali sportowej w Gorzowie

i

Autor: mz Ponad 700 drzew zostanie wyciętych pod budowę hali sportowej w Gorzowie

Dokładnie wyciętych zostanie 751 drzew, za 397 zostaną wykonane nasadzenia zastępcze. Pozostałe mają zostać wkomponowane w projekcie zagospodarowania zieleni.

Nowa hala sportowa w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant