gorzów szpital korona1

i

Autor: facebook.com/szpitalgorzow Pacjenci są przwożeni z Zielonej Góry do Gorzowa.

Koronawirus w Gorzowie: Ponad 200 ZARAŻONYCH przez weekend w Lubuskiem, w tym 33 gorzowian! [ZDJĘCIA]

2020-10-05 15:18

Koronawirus w Gorzowie Wielkopolskim. Błyskawicznie rośnie liczba chorych na COVID-19 w regionie. Od soboty do poniedziałku (3-5.10) odnotowano 206 przypadków, z czego zdecydowana większość dotyczy Zielonej Góry. Tam ognisko koronowirusa pojawiło się w Domu Kombatanta, z którego pacjenci są przewożeni do szpitali.

Koronawirus w Gorzowie. Ogniska zakażeń w szpitalach i DPS-ach

Z Zielonej Góry w sumie trafi do Gorzowa 65 pacjentów. W szpitalu przy Walczaka już opieką objęto 27 osób, kolejnych 38 zostało przywiezionych w poniedziałek. W DPS-ie pozytywny wynik stwierdzono u 107 podopiecznych i pracowników. Dlatego w niedzielę (4.10) wojewoda lubuski podjął decyzję o ewakuacji placówki. Działania cały czas trwają. Jak informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy - część pacjentów porusza się samodzielnie, niektórzy leżą, żaden nie jest podłączony do respiratora.

gorzów szpital korona2

i

Autor: facebook.com/szpitalgorzow Pacjentów na zakaźnym jest mniej.

Koronawirus w Lubuskiem. Ile jest nowych przypadków?

Przez weekend przybyło sporo lubuszan chorych na COVID-19. W poniedziałek (5.10) są 54 potwierdzone przypadki, z czego aż 16 w Zielonej Górze. W Gorzowie pozytywny wynik miało 7 osób, tyle samo w powiecie gorzowskim. Są to indywidualne przypadki, nie ma żadnego ogniska. Na kwarantannach przebywa rekordowa liczba ponad 1750 osób.

W niedzielę (4.10) był największy skok zakażeń w regionie - aż 96 osób. Jak to wyglądało w poszczególnych miastach:

  • 52 przypadki - Zielona Góra,
  • 10 przypadków - Gorzów, 
  • 4 przypadki - powiat gorzowski.

Z kolei w sobotę (3.10) przybyło 56 chorych, najwięcej gorzowian, bo aż 16-tu. Gorzowskie szkoły- SP nr 5 i 17 oraz Ekonomik, po izolacjach, wróciły do nauki w placówkach.

Z kolei siatkarska Olimpia Sulęcin na swoim facebooku poinformowała, że sześciu członków drużyny ma koronawirusa. Osoby, które miały z nimi styczność są obejmowane kwarantanną.

Otwock jako jedyny na Mazowszu trafił do czerwonej strefy
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?