prokuratura rejonowa gorzów

i

Autor: pw

Potrącenie Wawrów

Pomocnicy z zarzutami, sprawca potrącenia w Wawrowie usłyszy je najprawdopodobniej w poniedziałek

2024-02-11 14:38

Ciąg dalszy głośnej sprawy śmiertelnego potrącenia 10-latka w Wawrowie. Do sprawy zatrzymane zostały jeszcze dwie osoby-kobieta i mężczyzna. Pomagali oni ukryć pojazd głównemu podejrzanemu - 26-latkowi.

Za poplecznictwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo - kobieta usłyszała zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Decyzje co do samego sprawcy mają zapaść jutro [12.02] po przesłuchaniu - mówi Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie:

Z wstępnych naszych ustaleń wynika, że zostanie postawiony mu zarzut spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. To jest przestępstwo zagrożone karą minimalną 5 lat pozbawienia wolności, maksymalna to jest 20 lat.

Napad na sklep w podgorzowskim Wawrowie

Od kierowcy została także pobrana krew, trwa analiza, czy był on pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w piątek [09.02] około godziny 23:30. Kierowca bmwu potrącił 10-latka w okolicach kościoła w Wawrowie. Natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Pomimo reanimacji i zabrania do szpitala, życia chłopca nie udało się uratować.

Jak dobrze znasz polskie prawo? Odpowiedz poprawnie na wszystkie pytania i zdobądź uznanie!

Pytanie 1 z 10
Czy w Polsce można prawnie zmienić płeć?