Magda Stęga

i

Autor: fot. @maletofemaleexpert/www.instagram.com

MISS

Polka najpiękniejszą transpłciową kobietą na świecie?! Magda Stęga walczy o tytuł

2024-04-11 10:46

Magda Stęga jest jedną z reprezentantek Polski na wyborach Miss International Trans w Meksyku. To jedna z nielicznych przedstawicielek Europy, ubiegających się o tytuł najpiękniejszej, transpłciowej kobiety. Jak sama przyznaje: chce być częścią ważnych zmian.

Konkurs Miss International Trans skierowany jest do osób transpłciowych i kobiet transseksualnych. W większości biorą w nim udział reprezentantki Azji czy też Ameryki, ale w tym roku o tytuł najpiękniejszej zdecydowała się powalczyć także rodowita Polka! Magda Stęga zdecydowała się na udział w wyborach, choć jak sama przyznaje, nie była to łatwa decyzja.

Magda Stęga wśród najpiękniejszych kobiet trans

Magda Stęga pochodzi z Krakowa, ale obecnie mieszka w Berlinie i pracuje jako konsultantka ds. inkluzywności w międzynarodowych korporacjach. W ubiegłym roku zakończyła proces tranzycji, czyli zmiany płci, który trwał od maja 2021. To ostatecznie zmotywowało ją do podjęcia decyzji o starcie w jednych z najważniejszych konkursów piękności dla osób transpłciowych, czyli Miss International Trans.

Kobieta ma za sobą wiele operacji, które pomogły jej uzyskać wymarzony kobiecy wygląd. Przeszła m.in. zabieg waginoplastyki przeprowadzony w Serbii czy wycięcia jabłka Adama. Nie wspominając już o terpiach hormonalnych. Żeby wyglądać jeszcze piękniej i zwiększyć swoje szanse na wygraną w konkursie Miss w planach ma również powiększanie piersi.

Polka trans w konkursie piękności. Wybory Miss to spory wydatek

Magda Stęga przyznała, że już od dłuższego czasu zastanawiała się nad tym, by wziąć udział w wyborach Miss, ale wciąż brakowało jej pewności siebie. Do tego dochodziły też kwestie finansowe, bo udział w takim konkursie jest dość kosztowny i oscyluje w granicach 50 tysięcy złotych.

W tym roku ostatecznie Magda zdecydowała się na wysłanie zgłoszenia i została zaproszona do udziału w wyborach w Meksyku. Jej przygotowania to nie tylko dbałość o jak najlepszy wizerunek, ale również pozyskiwania sponsorów do sfinansowania podróży. 

Miss International Trans 2024

W konkursie mogą wziąć udział transpłciowe kobiety w wieku od 18 do 30 lat. Swoje wdzięki prezentują w trzech odsłonach: w stroju kąpielowym, kostiumie reprezentującym kraj pochodzenia oraz w sukni balowej.

Miha Blazić poślubił Weronikę Marzędę. Wesele piłkarza Lecha Poznań z wicemiss Polski

Sonda
Uważasz, że polskie prawo dotyczące LGBT+ powinno zostać zmienione?
Karolina Bielawska oddaje koronę. Była drugą Polką, która została Miss World