Broń policyjna

i

Autor: Canva Pro

POLICJA

Policjant zgubił broń goniąc przestępcę. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano strażaków

2023-08-09 9:22

To była nietypowa sytuacja. We wtorek (08.08) przez kilka godzin prowadzone były poszukiwania służbowej broni, którą jeden z gorzowskich policjantów zgubił w rzece Kłodawce w trakcie pościgu za przestępcą. W poszukiwania zaangażowani byli nie tylko policjanci, ale również strażacy.

Wszystko zaczęło się od pościgu. Około godziny 10:00 rano w Gorzowie policjant ruszył w pieszy pościg za mężczyzną podejrzanym o popełnienie przestępstwa. Gdy uciekinier wskoczył do rzeki Kłodawki, funkcjonariusz bez wahania wskoczył tam za nim.

W wodzie policjantowi udało się obezwładnić podejrzanego, ale w trakcie akcji z kabury wypadła mu służbowa broń. Niestety, nurt w tym miejscu był tak silny, że natychmiast porwał narzędzie.

Prawie trzy godziny trwały poszukiwania służbowej broni policjanta

Jak się okazało, znalezienie broni, która wpadła do Kłodawki, było trudniejsze niż zakładano. Do pomocy konieczne było wezwanie ekipy strażaków. To właśnie oni razem z policjantami przeczesywali rzekę.

Mężczyzna, którego gonił policjant został zatrzymany, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania" przekazał Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ostatecznie, około godziny 13:00, w rzece udało się znaleźć służbową broń policjanta.

Sonda
Zgubiłeś/aś kiedyś służbowy sprzęt?
Gnał pod prąd a za nim policjanci. Wideo z pościgu mrozi krew w żyłach