Gorzów: Policja

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Policjanci z Gorzowa radzą: piesi i kierowcy - uważajcie!

2021-12-17 13:22

Lubuska policja ostrzega: piesi i kierowcy - uważajcie! Zbliża się czas świąt i intensywnego ruchu w okolicach galerii handlowych.

W ruch poszły policyjne drony, którymi sprawdzane jest zachowanie kierowców, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Rada dla pieszych - noście odblaski i nie ubierajcie samych ciemnych ubrań. W innym przypadku kierowca może was zwyczajnie nie zauważyć.

Marcin Maludy z lubuskiej policji dodaje: niezmotoryzowani też muszą zachować szczególną ostrożność przed wejściem na pasy:

Pieszy to nie jest święta krowa i musi mieć oczy dookoła głowy. Musi mieć świadomość, że jego nic nie chroni. Nawet wejście na przejście dla pieszych, mimo że ma przywilej ukonstytuowany prawnie, to nie znaczy, że zbliżający się okres Bożego Narodzenia może spędzić bezpiecznie, bo może go spędzić w łóżku szpitalnym.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Przypomnijmy, od 1 czerwca w życie weszły nowe przepisy. Zgodnie z tymi pieszy ma pierwszeństwo już wchodząc na jezdnię na pasach. Jak informuje policja, w tym roku po potrąceniu w powiecie gorzowskim zginął jeden pieszy. Dla porównania w 2020 było to 6 osób.

Kolejny szalony tydzień. Czy to pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Super Biznes zachęca do wysyłania listów do Komisji Europejskiej. W jakiej sprawie?