Zawodnicy w wodzie

i

Autor: Lucjan Wąsowicz/Nadobrzański Klub Płetwonurków "Obra" ze Skwierzyny Zimna woda nie straszna uczestnikom spływu

Pokonaj swoje granice, zdobądz tytuł Oberstronga. To spływ tylko dla twardzieli

2020-02-11 14:43

Zimna woda, rwący nurt i przeszkody. 29 lutego w Skwierzynie odbędzie się Oberstrong czyli wyjątkowy spływ tylko dla twardzieli. Nie kajakiem tylko wpław. Uczestnicy będą mieli do przepłynięcia nieco ponad siedmiokilometrowy odcinek rzeki Obry.

- Łatwo nie będzie ale zapraszamy wszystkich. Obra jest rzeką dziką, bardzo urokliwą no i pełną zakrętów, wirów i przeszkód. Za zakrętem nie wiemy co jest jak ktoś pierwszy raz płynie a zakręt jest tam co sto metrów albo co pięćdziesiąt. To jest przygoda, taki spływ dla twardzieli- mówi Lucjan Wąsowicz, prezes Nadobrzańskiego Klubu Płetwonurków "Obra" ze Skwierzyny.

Uczestnik ubrany może być tylko w tzw. piankę mokrą. Oprócz tego podstawowe wyposażenie płetwonurka:

- Tylko skafander mokry i maska, rurka, płetwy dowolne. Do tego pas balastowy, przynajmniej jeden ciężarek musi mieć założony- dodaje prezes Wąsowicz

Uczestnicy przed startem

i

Autor: Lucjan Wąsowicz/Nadobrzański Klub Płetwonurków "Obra" ze Skwierzyny Spływ odbywa się bez wzgędu na warunki atmosferyczne

Uczestnik po dopłynięciu do mety otrzymuje certyfikat Oberstronga. Impreza odbędzie się po raz 16-sty. Chętni przyjeżdżają z drugiego końca Polski ale także z zagranicy. Zapisy trwają do 24 lutego. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej Nadobrzańskiego Klubu Płetwonurków "Obra". Przypomnijmy, tegoroczny spływ Oberstrong odbędzie się w ostatnią sobotę lutego (29 lutego).