Wojsko Polskie

i

Autor: DentArt / www.commons.wikimedia.org

ŚWIĘTO

Pokazy sprzętu wojskowego, piknik i żołnierska kuchnia. Święto Wojska Polskiego 2023 w Kłodawie, niedaleko Gorzowa

2023-08-14 19:09

"Silna Biało-Czerwona" - własnie pod takim hasłem odbędą się tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego, które zaplanowano w Kłodawie. Szykuje się sporo atrakcji i to zaledwie kilkanaście minut jazdy od Gorzowa. Będzie wielki piknik, pokazy militarne i animacje dla dzieci.

Święto Wojska Polskiego uroczyście obchodzone jest 15. sierpnia w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju uroczystości państwowe.

Święto Wojska Polskiego 2023 w Kłodawie

Do obchodów Święta Wojska Polskiego dołącza również podgorzowska Kłodawa, gdzie odbędzie się Piknik Wojskowy. Głównym elementem uroczystości będzie pokaz sprzętu wojskowego, podczas którego będzie można zobaczyć takie militarne perełki jak:

  • Czołg LEOPARD
  • Kołowy Transporter Opancerzony ROSOMAK
  • Moździerz samobieżny RAK
  • Wyrzutnia WR-40 LANGUSTA
  • Samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD
  • Przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A PILICA.

W tym dniu nie może też zabraknąć tradycyjnej, żołnierskiej grochówki, która serwowana będzie wszystkim chętnym w godzinach od 14:00 do 17:00.

Przez cały czas trwania pikniku działać też będzie Mobilny Punkt Rekrutacyjny, w którym będzie można zasięgnąć informacji o rekrutacji do wojska polskiego. Na miejscu dostępni też będą żołnierze, którzy opowiedzą o swojej służbie.

To nie koniec atrakcji! Zaplanowano też zabawy dla najmłodszych czy konkursy z nagrodami. Chętni będą też mieli okazję postrzelać z broni długiej i krótkiej na specjalnie przygotowanej strzelnicy, wsiąść do wozu strażackiego i poszukać wykrywaczem metalu rzeczy ukrytych pod ziemią na ścieżce saperskiej. Całości przygrywać będzie Orkiestra Wojskowa ze Szczecina.

Święto Wojska Polskiego w Kłodawie już 15. sierpnia w godzinach 12:00 - 18:00 na Błoniach nad jeziorem Kłodawskim przy ulicy Gorzowskiej.

Zobacz jak wyglądały oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego w 2022 roku

Sonda
Czy weźmiesz udział w obchodach Święta Wojska Polskiego?
Święto Wojska Polskiego. Przemarsz wojsk ulicami Warszawy