Słońce na niebie

i

Autor: JACLOU-DL / www.pixabay.com

POGODA

Pogoda na Majówkę w Gorzowie i okolicy. Czy warto planować wycieczki?

2023-05-01 9:15

Majówka oficjalnie rozpoczęta i pewnie wielu z Was zastanawia się nad tym jak spędzić ten wolny, wiosenny czas. Jeśli liczyliście na aktywność na świeżym powietrzu to warto dowiedzieć się czy pogoda nie pokrzyżuje tych planów. Będzie słonecznie czy deszczowo? Sprawdziliśmy zapowiedzi synoptyków na najbliższe dni.

Majówka 2023 - w jakie dni wypada?

Długi majówkowy weekend już się rozpoczął! W tym roku wolne dni, czyli 1. i 3. maja, przypadają na poniedziałek i środę. A to oznacza, że laba zacznie się już w sobotę, 29. kwietnia, a jeśli ktoś wziął sobie urlop na wtorek to majówka może się przeciągnąć do pięciu dni!

W jeszcze lepszej sytuacji są osoby, które mogą wziąć wolne również w czwartek i piątek po majówce (4. i 5. maja).To gwarantuje aż tydzień wypoczynku.

Taki wolny czas trzeba więc odpowiednio spożytkować. Nie ma co siedzieć przed telewizorami czy komputerami, lepiej wyjść na spacer, wybrać się na wycieczkę lub kilkudniowy wyjazd. Tylko czy pogoda na to pozwoli?

Jaka będzie pogoda na majówkę 2023 w Polsce

Według prognoz w tym roku podczas majówki na pewno nie będziemy narzekać na zimno. Synoptycy nie przewidują przymrozków, a wręcz przeciwnie: temperatury maksymalnie oscylować będą w granicach kilkunastu stopni. Niestety, w niektórych rejonach Polski mogą się pojawić opady deszczu. Największe mają wystąpić na północy kraju i w jego północno-wschodniej części.

Średnia temperatura w Polsce ma oscylować w graniach od 10 do 18 stopni Celsjusza, przy czym najcieplej będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu, a najchłodniej na Pomorzu.

Pogoda na majówkę w Gorzowie i okolicy

Jeśli zamierzasz spędzić długi weekend w mieście to mamy dla Ciebie dobre informacje. Synoptycy zapowiadają, że w trakcie majówki na termometrach zobaczymy aż... 17 stopni! Temperatury zaczną rosnąć od soboty, wtedy też będą oscylować w granicach 14 stopni, a do poniedziałku będzie ich już właśnie 17. Taka sama temperatura utrzyma się we wtorek. W środę chwilowy spadek do 14 stopni, a później znowu zrobi się jeszcze cieplej.

A na niebie? Czasem słońce, czasem deszcz. Niestety, według prognoz musimy się nastawić na chwilowe, na szczęście niezbyt duże opady deszczu. Te mogą nam towarzyszyć w sobotę i we wtorek.

Sonda
Masz plany na majówkę?
Bezpieczna majówka nad wodą. Jak nie utonąć?