Klasa uczniowie szkoła

i

Autor: Canva Pro

OŚWIATA

Podwyżki dla nauczycieli jeszcze przed świętami. Ważna decyzja prezydenta Gorzowa

2024-03-28 15:48

Mamy dobre informacje dla gorzowskich nauczycieli. Prezydent miasta zdecydował, że wypłacone im zostaną pełne podwyżki, w wysokości 30% i 33%, bez potrącania kwot wyrównania do minimalnego wynagrodzenia, wypłaconego w styczniu i lutym. Pieniądze miałyby trafić na konta jeszcze przed Wielkanocą.

Jeszcze pod koniec lutego informowaliśmy, że pieniądze na podwyżki dla nauczycieli są już w Gorzowie. Do budżetu miasta wpłynęło na ten cel ponad 40 milionów złotych.

Teraz, mimo że nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego sposobu, w jaki należy wypłacić wyrównanie podwyżek dla nauczycieli, to prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, podjął już decyzje w tej sprawie.

Podwyżki dla nauczycieli w Gorzowie. Kiedy trafią na konta?

Jacek Wójcicki polecił wypłatę podwyżek dla nauczycieli jeszcze przed świętami wielkanocnymi. To oznacza, że w ciągu najbliższych dni mogą trafić na konta - niektórym być może uda się je otrzymać jeszcze przed Wielkanocą, ale wszystko zależy od procedur bankowych.

Decyzja prezydenta mówi o wypłacie pełnych podwyżek dla nauczycieli, w wysokości 30% i 33%, bez potrącania kwot wyrównania do minimalnego wynagrodzenia, wypłaconego w styczniu i lutym bieżącego roku.

Nauczyciele, którzy nie osiągnęli minimalnego wynagrodzenia, wynoszącego 4242,00 zł brutto i otrzymali ww. wyrównanie, nie będą mieli potrącanych równowartości kwot wypłaconego wyrównania.

Ile wyniosą podwyżki dla nauczycieli?

Zgodnie z rozporządzeniem minister edukacji narodowej minimalne stawki wynagrodzenia wyniosą:

  • dla nauczyciela początkującego 4908 zł brutto,
  • mianowanego 5057 zł brutto,
  • dyplomowanego 5915 zł brutto.

Najbardziej absurdalne zapisy statutowe w polskich szkołach

Sonda
Czy uważasz, że nauczycielom należą się podwyżki?
Nauczyciele przeciwini likwidacji prac domowych?! CHCĄ PODWYŻKI!