Podpalacz z Gorzowa złapany

i

Autor: Lubuska Policja

POLICJA

Podpalacz z Gorzowa zatrzymany. Grozi mu wysoka kara!

2024-02-14 12:43

Gorzowscy policjanci wykryli i schwytali podejrzanego o wielokrotne podpalenia. 32-letni mężczyzna spowodował zniszczenia publicznej toalety, kontenerów na śmieci i wiat na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego. Zatrzymany wcześniej mężczyzna był już znany policji z naruszania prawa. Na ile oszacowano straty i co grozi sprawcy? O tym poniżej.

W środę, 7 lutego, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim aresztowali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie ogólnodostępnej toalety publicznej w Parku Górczyńskim. W trakcie prowadzonego śledztwa mundurowi ustalili, że mieszkaniec Gorzowa może również być odpowiedzialny za podpalenie wiat śmietnikowych i śmietników na terenie miasta. Seria podpaleń miała miejsce między 3 a 5 lutego tego roku. Wstępnie oszacowano, że łączne straty spowodowane pożarami wynoszą ponad 60 tysięcy złotych.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do winy i udzielił wyjaśnień. Policjanci przeprowadzili wizję lokalną, podczas której mężczyzna wskazał miejsca i opisał sposób działania. 32-latek wyjaśnił, że wrzucał niedopałki do śmietnika, co powodowało pożar.

Tragiczny pożar w Łazach. Podpalacz podłożył ogień w stodole

Następnie został doprowadzony przez policję do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzut uszkodzenia mienia poprzez podpalenie. Prokurator, mając na uwadze zebrane przez śledczych dowody, zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz podejrzany będzie odpowiadać przed sądem, gdzie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie podpalacza przez krakowską policję
Sonda
Czy podpalacze powinni być badani przez psychiatrę?