gorzów szpital wcześniak 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Szczęśliwa mama z córką.

Szpital

Po stu dniach walki o życie malutka Sara opuściła gorzowski szpital

2023-07-11 14:10

Dziewczynka jest już w domu z całą rodziną. Sara przyszła na świat 27 marca. Ważyła zaledwie 560 gram, miała 29 centymetrów i mieściła się w dłoni. Dzięki mamie i gorzowskim lekarzom wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Mamie Kindze w 28 tygodniu ciąży odeszły wody i zgłosiła się do szpitala przy Dekerta w Gorzowie. Zespół lekarzy podjął decyzję o cesarskim cięciu, bo dziecko od miesiąca nie przybierało na wadze. Sara urodziła się z wagą zaledwie 560 gramów. Po trzech miesiącach walki o zdrowie została wypisana z intensywnej terapii. Waży prawie 3 kilogramy. Nadal jednak musi być pod opieką specjalistów.

- Nie ma retinopatii ani żadnych powikłań, które mogłyby wynikać z tak dużego wcześniactwa. Jednak przed mamą jeszcze bardzo trudny rok, bo trzeba malutką chronić przed wszelkimi infekcjami – mówi dr Barbara Michalczyk, specjalista pediatrii, neonatologii i neurologii dziecięcej z gorzowskiego szpitala.

gorzów szpital wcześniak 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Sara ma się dobrze i mogła wrócić do domu.

To drugi w ostatnim czasie taki przypadek w gorzowskim szpitalu. W ubiegłym roku w czerwcu Karinka urodziła się także w 28 tygodniu ciąży. Dziś to zdrowe, dobrze rozwijające się dziecko, które właśnie skończyło rok.

Dramatyczny telefon 5-letniej Lenki, aż ściska w gardle. „Mama się nie rusza”

Zaradny realista czy marzyciel bujający w obłokach? Sprawdź, jakim typem człowieka jesteś

Pytanie 1 z 10
Nigdy się nie poddaję. Bez względu na to, jak ciężkie mam zadanie do wykonania